23 Haziran 2019 18:30

Dersim'de Engin Eroğlu'yu arama çalışmaları sürüyor

Dersim'in Ovacık ilçesinde 9 gün önce kaybolan Engin Eroğlu halen bulunamadı.

Fotoğraf: AA

Paylaş

Dersim'in Ovacık ilçesinde 9 gün önce hayvanlarını otlamaya götüren ve o günden beri haber alınamayan Engin Eroğlu'ya halen ulaşılamadı.

Ovacık'ın Yoncalı köyünde yaşayan 28 yaşındaki Engin Eroğlu'nun 15 Haziran'da hayvanlarını otlamaya götürmesinin ardından kaybolması üzerine ekiplerce başlatılan arama çalışmaları olayın 9'uncu gününde de devam etti.

AA'nın verdiği bilgiye göre, Jandarma Özel Asayiş Komutanlığına bağlı su altı timleri başta olmak üzere Tunceli ve Diyarbakır İl Afet ve Acil Durum (AFAD) müdürlükleri görevlileri, Turkuaz Sualtı ve Akarsu Arama Kurtarma ekibi ve Munzur Adrenalin Doğa Sporları Kulübü (MADOSK) üyeleri ile gönüllülerden oluşan ekipler, Eroğlu'nun bulunması için arama faaliyetlerini sürdürüyor.

Ekipler, seyir halindeki yolcu otobüsünün arızalanan bagaj kapağının açılarak çarpması sonucu Munzur Çayı'na düştüğü tahmin edilen Eroğlu'nun bulunması amacıyla, debisi yüksek çaydaki kayaların altında ve kıyıdaki ağaç diplerinde arama tarama çalışması yapıyor.

Tunceli AFAD Müdürü Cem Erdoğan'ın da kentte gelen ekiplerle belirlenen noktalara dalış gerçekleştirdiği aramalarda Eroğlu'ya halen ulaşılamadı.

(HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

23 Haziran İstanbul seçimi: Ekrem İmamoğlu yine kazandı

SONRAKİ HABER

İş makinesini taşıyan tır devrildi: 4 işçi yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa