23 Haziran 2019 16:57

Kadıköy’de yangın: 2 kişi hayatını kaybetti

İstanbul Kadıköy'de 7 katlı binada çıkan yangında 74 yaşındaki Ülker Çehreli ile 75 yaşındaki Behzat Barbaros Çehreli hayatını kaybetti.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

İstanbul Kadıköy’de 7 katlı binanın 3 katında henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangında dairede bulunan anne ve baba hayatını kaybederken, engelli oğullarını vatandaşlar kurtardı. Yangın nedeniyle üst katlarda mahsur kalıp, cam ve balkonlara çıkanları itfaiye ekipleri merdiven aracıyla kurtardı.

Bayer Caddesi, Şehir Meltem Özkılıç sokakta bulunan 7 katlı binanın 3 katından öğle saatlerinde yangın çıktı. Daireden alevlerin yükseldiğini gören vatandaşlar itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. Yoğun duman nedeniyle üst katlarda yaşayanlar da mahsur kaldı. Dairede mahsur kalan 42 yaşındaki engelli Bora Çehreli ekipler tarafından kurtararak ambulansla hastaneye kaldırıldı. İtfaiye ekipleri merdiven aracıyla ve daireye girerek yangına müdahale etti. Alevler kısa sürede söndürülerek soğutma çalışmaları yapıldı. Üst katta mahsur kalan bir çocuk itfaiyenin merdiven aracıyla aşağıya indirilerek kurtarıldı.

Ekiplerin dairede yaptığı incelemede 74 yaşındaki anne Ülker Çehreli ve 75 yaşındaki baba Behzat Barbaros Çehreli’nin cansız bedenine ulaşıldı. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor. (İstanbul/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Seçim kanununa muhalefetten hakkında işlem yapılanların sayısı 124'e yükseldi

SONRAKİ HABER

Tiyatro Oyuncusu Orhan Aydın, Urla’da gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa