22 Haziran 2019 14:43

İstanbul’da 10 milyon 560 bin 963 seçmen yeniden oy kullanacak

AKP’nin başvurusuyla yenilenen İstanbul seçimleri için İstanbul'daki 31 bin 342 sandıkta, 10 milyon 560 bin 963 seçmen yeniden oy kullanacak.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

AKP’nin itirazı sonucunda YSK tarafından tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri için halk yeniden sandık başına gidiyor. İstanbullular yarın haksızlığa hukuksuzluğa karşı demokrasi dersi vermek için oylarını kullanacak. 

AKP’nin başvurusuyla yenilenen İstanbul seçimleri için İstanbul'daki 31 bin 342 sandıkta, 10 milyon 560 bin 963 seçmen yeniden oy kullanacak. 

YSK'nin yalnızca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline karar vermesi nedeniyle seçmenin önüne sadece buna ait oy pusulası konulacak. 

Seçimde Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım, Millet İttifakı'nın adayı Ekrem İmamoğlu, Saadet Partili Necdet Gökçınar ve Vatan Partili Mustafa İlker Yücel ile 17 bağımsız aday yarışacak.

Seçmen bilgi kağıdı eline ulaşmayanlar, YSK'nin internet sitesinden, e-Devlet kapısından veya Seçmen Sorgulama mobil uygulamasından oy kullanacağı yer ve sandık numarasını öğrenebilecek. Seçmenin üzerinde T.C. kimlik numarası olan kimlik belgesini unutmaması gerekiyor. Seçmenin nerede oy kullanacağını gösteren seçmen bilgi kağıdının getirilmesi zorunlu değil. Seçmen bilgi kağıdı gelmeyenler, nerede, hangi sandıkta oy kullanacağını YSK’nin internet sitesinden de öğrenip oyunu kullanabilecek. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

İHD Kadın Komisyonu: Halfeti'de kadınlara cinsel işkence uygulandı

SONRAKİ HABER

İdlib'de hava saldırısı: 25 ölü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa