21 Haziran 2019 17:05

Bahçeli'den Öcalan açıklaması: HDP'nin istismarına müdahale ediyor

Devlet Bahçeli, Öcalan'ın HDP'nin "istismarına müdahale etmek için tarafsızlık çağrısı" yaptığını savundu.

Fotoğraf: AA

Paylaş

23 Haziran'da yenilecek olan İstanbul seçimine günler kala MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli da Öcalan tarafından yapılan açıklamayı değerlendirdi. "Anlaşılan odur ki, HDP’nin istismarına müdahale etmek, hatta önüne geçmek maksadıyla tarafsızlık çağrısı yapmıştır" diyen Bahçeli açıklamasında "HDP’nin teröristbaşının uyarısına rağmen marazi ve mahsurlu stratejisinde değişikliğe gitmeme iradesi ise 23 Haziran üzerinde oynanan ahlaksız oyunu iyice gözler önüne sermiş olacaktır" ifadesini kullandı.

PKK lideri Abdullah Öcalan'ın açıklaması sonrası gözlerin çevrildiği siyasi taraflardan biri olan MHP’den de açıklama geldi. Yazılı açıklamada, "İmralı’da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını çeken teröristbaşı anlaşılan odur ki, HDP’nin istismarına müdahale etmek, hatta önüne geçmek maksadıyla tarafsızlık çağrısı yapmıştır" ifadesi kulanıldı. Açıklamada, "PKK’nın siyaset acentesi HDP’nin teröristbaşının uyarısına rağmen marazi ve mahsurlu stratejisinde bir değişikliğe gitmeme iradesi ise 23 Haziran üzerinde oynanan ahlaksız oyunu iyice gözler önüne sermiş olacaktır" denildi.

"İTTİFAK SEÇİMDEN SONRA DA DEVAM EDECEK"

Seçim sonucu ne olursa olsun "Cumhur İttifakı"nın süreceği ifade edilen açıklamada, "Cumhur İttifakı’nın başarısı konusunda fedakarca ve kararlılıkla mücadele ettiğimiz tartışma götürmez bir gerçektir” denilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “23 Haziran’da sandıktan çıkacak sonuç ne olursa olsun Cumhur İttifakı’nın istikrarlı, inançlı ve iddialı varlığı devam edecektir. Çünkü Cumhur İttifakı istikbalin mimarı, istiklalin muhafızıdır. Hiçbir fitne-fesat akın ve akımı ittifakımızın sağlıklı doğasına, sağlam duruşuna zarar veremeyecek, mukavemetimizi kıramayacaktır.” denildi.

"KİRLİ PAZARLIKLAR AĞIR RİSKTİR"

Öcalan’ın son açıklamaları hakkında da şu ifadeler kullanıldı: "CHP’nin başını çektiği, İP’in bütün imkânlarıyla destek verdiği, iç ve dış odakların açık açık yardım ve yataklık yaptığı Zillet İttifakı karanlık emellerine ulaşamayacaktır. PKK’nın siyasi izdüşümü olan HDP’nin, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayına vermiş olduğu açık çek, verdiği katkı, gösterdiği yoğun ilgi ve alaka milletimizde büyük bir infiale neden olmaktadır. HDP ve Kandil CHP’nin yanında hizalanmıştır. Karşımızdaki tablo esef ve ibret vericidir. HDP’yle CHP arasında kurulan al-ver süreci, kirli pazarlıklar, kahredici anlaşma ve uzlaşmalar milli bekamız açısından ağır risk ve tehdittir. İmralı’da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını çeken teröristbaşı anlaşılan odur ki, HDP’nin istismarına müdahale etmek, hatta önüne geçmek maksadıyla tarafsızlık çağrısı yapmıştır."

"TERÖRİSTBAŞININ UYARISINA RAĞMEN…"

Bahçeli, açıklamasına şöyle devam etti: “Teröristbaşının mektubu HDP’nin vahim sapmasına, Zillet İttifakı’na verdiği rezil desteğine itirazın, tepkinin ve bundan duyduğu rahatsızlığın eseri ve sonucudur. PKK’nın siyaset acentesi HDP’nin teröristbaşının uyarısına rağmen marazi ve mahsurlu stratejisinde bir değişikliğe gitmeme iradesi ise 23 Haziran üzerinde oynanan ahlaksız oyunu iyice gözler önüne sermiş olacaktır. HDP-PKK-teröristbaşı ve terörist Demirtaş arasındaki derin çatlakların çok boyutlu analiz ve yorumu elbette yapılacak, nihai olarak İstanbul içine çekilmek istenen girdaptan 23 Haziran’da tamamıyla kurtulacaktır.”

Açıklamada son olarak, "Tarih, demokrasi ve milli irade bir kez daha hükmünü verecek; yalan, riya ve aldatmayla, milli beka, milli onur, milli haysiyet arasındaki farkı ortaya koyacaktır. Nitekim 23 Haziran’da hak, hakkaniyet, cumhur ve İstanbul kazanacak, zillet, rezalet, melanet, hıyanet kaybedecektir” ifadeleri kullanıldı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sanayinin sorunları raporu: Tek adam rejimi sanayiyi eritiyor

SONRAKİ HABER

Finlandiya’da ırkçılar "feminizme karşı mücadele" kararı aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa