RA hastaları sanatla buluştu

RA hastaları sanatla buluştu

ÜLKEMİZDE Romatoid Artrit (RA) hastalığına dikkat çekmek isteyen hasta ve hekimler kendi deneyimlerini anlatan bir sergi açtı.Sergide yer alan eserler, karikatürist Erdil Yaşaroğlu ve ressam Sevinç Çiftçi’nin rehberliğinde 5 ilde düzenlenen atölye çalışmalarında oluşturuldu.Adana, Ankara, Gaziantep, İstan

ÜLKEMİZDE Romatoid Artrit (RA) hastalığına dikkat çekmek isteyen hasta ve hekimler kendi deneyimlerini anlatan bir sergi açtı.

Sergide yer alan eserler, karikatürist Erdil Yaşaroğlu ve ressam Sevinç Çiftçi’nin rehberliğinde 5 ilde düzenlenen atölye çalışmalarında oluşturuldu.

Adana, Ankara, Gaziantep, İstanbul ve İzmir atölye çalışması düzenlenen iller arasında.

“RAndevu” projesi çerçevesinde  hastalar, Romatoid Artrit ile yaşamanın kendileri için ne ifade ettiğini; hekimler de konu ile ilgili deneyimlerini, resimler ve karikatürlerde ifade etti. “RAndevu: RA’da Sanatla Buluşma” sergisi 21 Ekim tarihine kadar Sirkeci Garı’nda görülebilir.

HASTALARIN İÇ DÜNYALARI ÇOK ETKİLEYİCİ

Karikatürist Erdil Yaşaroğlu atölye çalışmalarına başlarken hasta ve hekimler arasında iletişim kurmayı amaçladıklarını belirtiyor. Yaşaroğlu, yaptıkları her atölye çalışmasında hastaların iç dünyalarına, yaşadıkları zorluklara ve umutlarına dair izler görmek çok etkileyici olduğunu vurguluyor.  (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net