20 Haziran 2019 11:10

Altınordu'dan Trabzonspor'a "Etik dışı transfer" tepkisi

Altınordu, altyapısından yetişen Salih Kavrazlı ve Atakan Gündüz'ü kadrosuna katan Trabzonspor'u "etik dışı transfer yapmakla" suçladı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Spor Toto 1'inci Lig kulüplerinden Altınordu, dün altyapısından yetişen 18 ve 17 yaşındaki Salih Kavrazlı ve Atakan Gündüz'ü kadrosuna katan Trabzonspor'un transferleri etik dışı bir şekilde gerçekleştirdiğini öne sürdü.

İzmir temsilcisinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Altınordu Futbol Akademisi'nde (ALFA) eğitimlerini sürdüren, yıllarca emek verip üzerine titrediğimiz iki gencimiz Salih Kavrazlı ve Atakan Gündüz, Trabzonspor tarafından kulübümüze bilgi bile verilmeden etik dışı bir şekilde transfer edildi" ifadelerine yer verildi. Trabzonspor, 17 yaşındaki forvet Salih Kavrazlı ve 18 yaşındaki stoper Atakan Gündüz için yetiştirme bedeli öderken, profesyonel olmayan genç oyunculardan bonservis bedeli elde edemeyen Altınordu bu duruma tepki gösterdi.

Kulüpten yapılan açıklama şöyle: "Kağıt üzerinde yasal gibi görünen bu hareketin, ne yazık ki toplumun yazılı olmayan ve bizleri ayakta tutan değerlerinin derinden yaralanmasına neden olduğunu belirtmek isteriz. Kulübümüzü yok sayarak yapılan bu davranış, 'Aileler bize gelip çocuklarını Trabzonspor'a vermek istediler' şeklinde açıklanacak kadar basit değildir. Trabzonspor, Türk futbolunun belki de sonunu hazırlayacak çok tehlikeli bir yol açmış ve öz kaynak sistemi dibine dinamit koymuştur. Üzerine basa basa belirtmek isteriz ki, bugünden itibaren, cebine 15-20 milyon TL koyacak bir çılgının, yıllarca emek verilen gençleri birer birer satın alamayacağının garantisini kimse veremez."

"MEYVE ÇALMAK KADAR MASUM DEĞİL"

Altınordu'nun açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Bugün biz, evlatlarımızı kaybetmenin tarif edilemez üzüntüsünü yaşıyoruz. Yarın belki aynı sonla Trabzonspor veya bir başkası karşılaşacak. Çocukken 'Komşunun bahçesinden meyve çalmak' kadar masum sayılamayacak bu tarz davranışları bırakmalı, çocuklarımıza örnek olacak etik değerlerimizi yeniden hatırlamalı ve Türk futbolunda yeni bir dönemi el birliğiyle başlatmalıyız."

Altınordu yönetimi bu yazılı bildirinin dışında yeni bir açıklama yapmama kararı aldı. Trabzonspor, Salih Kavrazlı ve Atakan Gündüz'ü 3'er yıllığına renklerine bağladı. (İzmir/DHA)

ÖNCEKİ HABER

TİP Genel Başkanı Erkan Baş hakkında dokunulmazlığın kaldırılması için fezleke

SONRAKİ HABER

Hindistan'daki selde ölü sayısı 136'ya çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa