20 Haziran 2019 10:17

Halkın Hukuk Bürosu avukatlarına operasyon: 7 gözaltı

Halkın Hukuk Bürosu avukatlarına yönelik yapılan operasyonda 4’ü avukat 7 kişi gözaltına alındı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

İstanbul’da Halkın Hukuk Bürosu’na (HHB), sabah saatlerinde polis tarafından baskın düzenlendi. Aralarında avukatların da olduğu 7 kişi gözaltına alındı. Halkın Hukuk Bürosu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla operasyonu duyurdu. 

Polis tarafından yapılan baskında avukatlar Ebru Timtik, Ayşegül Çağatay, Görkem Ağdede, Nadide Özdemir, büro sekreteri Gülser Sarıgül, Kamile Kayır ile Özhan Aslan’ın gözaltına alındığı öğrenildi.

"ADALET MÜCADELEMİZDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ"

HHB’nin Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle: “Feyzioğlu'nun alkışlamaktan ellerinin aşındığı yargı reformu meyvelerini veriyor. Halkın Hukuk Bürosu'na yapılan baskında avukatlarımız Ayşegül Çağatay, Nadide Özdemir, Görkem Ağdede ve Ebru Timtik, avukat arkadaşımızın kardeşi Özhan Aslan, büromuz sekreteri Gülser Sarıgül ve müvekkilimiz Kamile Kayır gözaltına alınmıştır.

İstediğiniz kadar kırın dökün bizi gözaltına almakla tutuklamakla tehdit edin, boyun eğmeyeceğiz vazgeçmeyeceğiz. Adalet mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz, arkadaşlarımıza özgürlük istemekten, Barkın'a sağlık hakkı ve özgürlük istemekten vazgeçmeyeceğiz.

Bizi gözaltılarla tutuklamalarla cezalarla yıldıramadılar şimdi çalışma ve yaşama alanımıza saldırıyorlar. Bu kaçıncı baskın... Öfkemiz artar yeniden güç toplar daha sıkı mücadele ederiz o olur. Başka da bir şey olmaz.”

Gözaltına alınanların nereye götürüldüğü hakkında bilgi edinilemedi. (İstanbul/MA)

ÖNCEKİ HABER

Genelkurmay çatı davasında 16 sanığa 141 kez ağırlaştırılmış müebbet

SONRAKİ HABER

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey Ankara'da

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa