18 Haziran 2019 21:58

İBB seçime günler kala sosyal yardımı 100 liradan 400 liraya çıkardı

Seçime az bir zaman kala, İBB'nin "sosyal yardım kartları"na yüklediği 100 liralık yardımın 400 liraya çıkarıldığı belirtildi.

Logo: İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Paylaş

23 Haziran seçimine günler kala, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın geçici yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından sosyal karta yüklenen 100 TL'lik "yardım" 400 liraya çıkarıldı ve yurttaşların kartlarına yüklendi.

Eski CHP Milletvekili ve Gazeteci Barış Yarkadaş, 17 Haziran'da Twitter hesabından İBB'ye ait bir telefon numarasından yardım kartı alan yurttaşların aranarak "Sizi ziyarete gelmek istiyoruz. Kartınızın limiti gelecek ay 400 TL olacak. Sayın Binali Yıldırım'ın selamı var" denildiğini duyurmuştu. Yarkadaş'ın bu paylaşımın ardından gözlerin çevrildiği sosyal yardım kartlarına bugün 400 lira yüklendiği belirtildi. Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Yarkadaş, "Teşekkürler @ekrem_imamoglu ... Neden mi? Önceki gün, kayyım yönetimindeki İBB'nin, 100 TL'lik gıda yardım kartını 400 TL'ye çıkartacağını ve yurttaşların "Binali Bey'in selamı var" denilerek arandığını duyurmuştum. İBB, kartlara az önce 400 TL yatırdı. Güle güle harcayın..." dedi.

Yarkadaş, bu numarayı aradığını ve telefon açan kişinin "Telefonun İBB Sosyal Hizmetler Dairesine kayıtlı olduğunu ve evleri ziyaret ettiklerini, dün de sekiz eve gittikleri"ni söylediğini kaydetti. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

AKP’den kanun teklifi: OSB’ler okul açıp, çocuk işçi çalıştırabilecek

SONRAKİ HABER

Polisin sıktığı plastik mermi sonucunda bacaklarında ödem oluştu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa