18 Haziran 2019 10:29

‘İsraf’tan sonra ‘talan’ demek de hakaret sayıldı

‘Demokrasi Kazanacak’ kampanyası kapsamında açılan stantta bulunan ‘Bir aşk hikayesi dediler, talan hikayesi çıktı’ yazılı afişe polisler el koydu.

Tayyip Erdoğan (Fotoğraf: AA) | Demokrasi Kazanacak afişi (Fotoğraf: Evrensel)

Paylaş

İstanbul Kadıköy’de yürütülen Demokrasi Kazanacak kampanyasına ikinci defa Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlamasından soruşturma açıldı. Söğütlüçeşme Metrobüs durağında açtıkları stantlar önünde bildiri dağıtan kampanya gönüllülerinin yanına gelen polis, “Bir aşk hikayesi dediler, talan hikayesi çıktı” yazan ve alt kısmında daha önce de dağıtılan israf faturası görselinin yer aldığı afişe el koydu. “Bir aşk hikâyesi dediler talan hikâyesi çıktı” cümlesinin Cumhurbaşkanı’na hakaret ifade ettiğini ileri süren polislerin stanttaki dört kişinin kimlik bilgilerini aldı ve bu suçtan soruşturma açıldığını belirtti.

Kadıköy’de aktif bir şekilde faaliyet yürüten “Demokrasi Kazanacak” gönüllüleri daha önce de dağıttıkları israf faturasından dolayı yine “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlamasıyla ifadeye götürülmüşlerdi. Engellemelerin keyfi olduğuna dikkat çeken gönüllüler, engellemelere rağmen geri adım atmadan çalışmalarına devam edeceklerini bildirdi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Sanayi üretimi beklenenin üzerinde daraldı: Yüzde 4

SONRAKİ HABER

2019 Afrika Uluslar Kupası'nda Senegal'i 1-0 yenen Cezayir şampiyon oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa