16 Haziran 2019 19:27

Barış İnce'den AA'nın haberine yanıt: Ülkeyi terk etmedim, ilk uçakla dönüyorum

Birgün gazetesi yazarı Barış İnce, AA'nın 'kacsaatoldunet' adlı hesabın kullanıcısı E.B'nin hesabı Birgün gazetesi yazarı Barış İnce'ye devrettiğini ileri sürdüğü haberini yalanladı.

Fotoğraf: Birgün

Paylaş

Twitter'da "kacsaatoldunet" adlı hesabı yönettiği belirtilen ve "FETÖ propagandası yapmak" gerekçesiyle gözaltına alınan E.B'nin ifadesinde, söz konusu hesabı Birgün gazetesi yazarı Barış İnce'ye satıp devrettiğini iddia ettiğine dair haberler üzerine açıklama yapan Barış İnce hesapların yöneticisi olmadığını ve E.B.'nin hesabı kendisine devretmediğini dile getirdi. İnce iddialar üzerine Türkiye'ye dönme kararı aldığını da belirtti.

Anadolu Ajansı (AA), Twitter'da 'kacsaatoldunet' adlı hesabı yönettiği belirtilen ve "FETÖ propagandası yapmak" gerekçesiyle gözaltına alınan E.B'nin ifadesinde hesabı Birgün gazetesi eski yöneticisi ve yazarı Barış İnce’ye devrettiğini öne sürdüğünü ve İnce hakkında soruşturma başlatıldığı haberini geçti. AA haberinde İnce'nin Türkiye'den ayrıldığını ve Almanya'da kaldığını da yazdı. 

İNCE: HESAPLARIN YÖNETİCİSİ DEĞİLİM

Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Barış İnce iddiaların doğru olmadığını dile getirdi. İnce, "Arkadaşlar kacsaatoldu hesaplarının yöneticisi değilim. Emrah Besler Hesabı bana devretmedi. Parasızlıktan intihar edecekti kamuoyuna da yansıdı satmak istedi. Stajyerimiz olduğu için bana ulaştı. kurum satın aldı. 3 yıl önce @ekspreshabercom isimli ek bir haber sitesi yaptı. Sonrasında isim boşa düştü ve pek çok kaçsaatoldu hesabı açıldı. kurumun devraldığı hesap sol duyarlılığa sahip bir hesaptı. Türkiye'yi terk etmedim. Bursla Hamburga gelmiştim Dönüşüm 9 temmuzdu. iftiralar sonrası ilk uçakla dönüyorum. Hesaplaşacağız. Sizden korkan size benzesin" paylaşımı yaptı. (HABER MERKEZİ)

 

ÖNCEKİ HABER

"S-400, askeri ihtiyaç değil getiriden çok zararı olan siyasi bir karar"

SONRAKİ HABER

Hindistan'daki selde ölü sayısı 136'ya çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa