16 Haziran 2019 18:55

AKP’li meclis üyesi, Odabaşı’yı “Yemeği ben verdim” diyerek konuşturmadı

CHP'li Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Patnos Spor'un kutlama gecesinde, AKP’li Pendik Belediye Meclis üyesi İdris Bilici tarafından “Yemeği ben verdim" diyerek konuşturulmadı.

Ekran görüntüsü, Şerdil Dara Odabaşı'nın Twitter'da paylaştığı videodan alınmıştır. 

Paylaş

Ağrı Amatör Ligi şampiyonu Patnos Spor Kulübü’nün dayanışma gecesine davet edilen Kadıköy Belediye Başkanı CHP’li Şerdil Dara Odabaşı, AKP’li Meclis Üyesi İdris Bilici tarafından konuşturulmadı.

Patnos Spor Yöneticileri tarafından Pendik’te düzenlenen geceye davet edilen Şerdil Dara Odabaşı, Pendik Belediye Başkanı Cin ve davetlilerin konuşmalarının ardından kulüp yöneticileri tarafından sahneye davet edildi. Patnos Spor’u kutlamak için sahneye çıkan Odabaşı konuşmak için hazırlanırken önce mikrofonun sesi kesildi. Ardından AKP’li Meclis Üyesi İdris Bilici, Odabaşı’nın yanına gelerek “Siyaset yok, sadece selamlama yapacaksınız” dedi. Odabaşı “Siz kimsiniz” diye sorunca da Bilici “Ben meclis üyesiyim, yemeği ben verdim” diye yanıt verdi. Odabaşı da “Peki, buyurun” diyerek mikrofonu Bilici’ye verdi ve sahneden indi.

Odabaşı sosyal medya hesabından söz konusu olayın videosunu paylaşarak, “Geceyi düzenleyen, davet eden, selamlamaya çağıran Patnoslular, konuşmamı engelleyen AKP’li @Pendik_Belediye’sinin AKP’li Meclis Üyesi. Yemeğin parasını verdiler diye Patnos Spor’un şampiyonluğunu kutlamama izin vermediler. Nasılsa alıştık buradan kutlamaya, tebrikler Patnos Spor” dedi.

Gazeteci İsmail Saymaz da sosyal medya hesabından, "Patnos Belediye Başkanı Emrah Kılıç beni aradı ve şunları söyledi: Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı'na yapılan saygısızlığı kabul etmiyoruz. İlçemizin adının böyle bir saygısızlığa alet edilmesini şiddetle kınıyoruz. Odabaşı'na üzüntülerimi belirttim, ilçemize davet ettim" diye yazdı. 

(HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Juventus'ta Maurizio Sarri dönemi başladı

SONRAKİ HABER

Yavuz Sultan Selim köprüsü girişinde otobüs kazası: Yaralılar var

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa