16 Haziran 2019 16:28

Adana'nın dört ilçesinde yurttaşlar hastanelerini bekliyor!

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, meclis genel kurulunda yaptığı konuşmada Adanalıların hastane sorununun çözümünü istedi.

Fotoğraf: Müzeyyen Şevkin Basın Ofisi

Paylaş

TBMM genel kurulunda gündem dışı söz alan Dr. Müzeyyen Şevkin, Yüreğir, Seyhan, Karataş ve Ceyhan ilçelerinde yer tahsisi yapılan ancak inşaat aşamasına geçilemeyen, personel ve tıbbi teçhizat eksikliği yaşanan hastanelerin vatandaşlar için sorun teşkil ettiğini kaydetti.

YÜREĞİR, 6 YILDIR BEKLİYOR

Adana’nın merkez ilçeleri Yüreğir ve Seyhanlı hemşerilerinin hastane yetersizliği nedeniyle büyük sorun yaşadığına dikkat çeken Dr. Şevkin, “Nüfusu 300 bine dayanan Yüreğir’in güneyindeki mahalleler Karataş Yolu’ndaki eski devlet hastanesinin yeniden açılmasını beklemektedir” dedi.

SEYHAN’DA İNŞAAT BAŞLAMADI

 2012 yılında yıkılan ve aynı yıl yeni projeyle yeniden açılacağı belirtilen hastanenin 6 yıldan bu yana proje aşamasında kaldığını dile getiren Dr. Şevkin, aynı şekilde merkez ilçe Seyhan’ın kuzeyinde nüfusu 500 bine dayanan 35 mahalle halkının da Sağlık Bakanlığının ödenek ayrıldığını belirtmesine rağmen hastanenin bir türlü yapılmamasına haklı olarak tepki gösterdiğini ifade etti.

CEYHAN VE KARATAŞLILAR BEKLİYOR!

Ceyhan ilçesindeki devlet hastanesi yapımının da 6 yıldan bu yana yılan hikayesine döndüğünü anımsatan Dr. Şevkin, “Karataş ilçemizdeki devlet hastanesi de teçhizat, personel ve doktor bakımından oldukça yetersizdir ve insani bir hizmet verememektedir” diye konuştu. Şevkin, çözümün Şehir Hastaneleri yerine devlet ve butik hastaneleri olduğuna işaret ederek, Sağlık Bakanlığının Adanalıların bu sesine kulak vermesi gerektiğini sözlerine ekledi. (Adana/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

HDP, ETHA muhabirlerinin gözaltına alınmasına tepki gösterdi

SONRAKİ HABER

Zuhal Olcay'a "cumhurbaşkanına hakaret"ten verilen hapis cezasına onama

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa