15 Haziran 2019 12:16

Suriyeli genç kadın çocuğuyla 4 gündür kayıp: Hayatından endişe ediyoruz

Sultangazi'de çocuğunu da yanına alarak evden çıkan Isras Hamada'dan 4 gündür haber alınamıyor. Eşi Ayar, daha önce tacize maruz kaldığını ve hayatından endişe ettiğini söyledi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Sultangazi'de 1,5 yaşındaki çocuğunu da yanına alarak evden çıkan 5 aylık hamile Isras Hamada'dan (21) 4 gündür haber alınamıyor. Hamada'nın daha önce gittiği lokantada fiziksel ve sözlü tacize maruz kaldığı öğrenildi. Hamada'nın eşi Zekeriya Ayar, nerede olduğunu bilmediğini öne sürerek hayatından endişe ettiğini söyledi.

DHA'nın haberine göre, İsmetpaşa Mahallesi'nde oturan Isras Hamada 11 Haziran Salı günü 1,5 yaşındaki çocuğu Zekiya Ayar'ı da yanına alarak evden çıktı. Ertesi gün Esenyurt'ta oturan amcasını arayan Hamada, karakolda olduğunu ve amcasından kendisini almasını istedi. Ancak genç kadın ve çocuğundan 4 gündür haber alınamıyor. 5 aylık hamile olduğu öğrenilen Hamada'nın eve dönmemesi üzerine eşi Zekeriya Ayar polise başvurdu. Ülkesindeki iç savaştan dolayı 2014 yılında Sultangazi'ye yerleşen Hamada, 2016 yılında inşaat işçisi Zekeriya Ayar ile evlendi. Eşi Ayar'ın iddiasına göre ailesi ile birlikte genç kadın ve çocuğunu her yerde aradı ancak nerede olduğunu bilmiyor.

"BAŞINA BİR İŞ Mİ GELDİ, BİRİSİ Mİ KAÇIRDI BİLMİYORUM"

Zekeriya Ayar, "Eşim ve çocuğum kayıp. 4 günden beri haber alamıyorum. Eşim 5 aylık hamile. 1,5 yaşında da çocuğum var. Salı günü akşam saat 19.30'da evden çıkıyor. O günden beri kendilerinden haber alamıyorum. Başına bir iş mi geldi, birisi mi kaçırdı, kendi mi gitti? Bilmiyorum. Aramadığım yer kalmadı. Herkesi arıyorum. Annesi, babası perişan, ben perişan. Ailesi Belçika'da yaşıyor. Buraya gelmek istiyorlar, ama gelemiyorlar. Çocuğum yok. Gözümün önüne çocuğum geliyor. Salı günü saat gece 03.00'da Esenyurt'ta bulunan amcasını aramış. Esenyurt karakolunda olduğunu, 'gelin beni alın' demiş. Amcası almamış, bana da haber verilmedi" dedi.

"ORTADAN KAYBOLMASI BENİ KORKUTUYOR"

Kadının nerede olduğunu bilmediğini ileri süren Ayar, şunları anlattı:

"Hayatından endişe ediyorum. Eğer beni duyuyorsa, beni sevmiyorsa dahi annesini, babasını arasın. Onlar çok kötü halde. Ben de çok kötü haldeyim. 4 günden beri ne yemek yiyebiliyorum, ne de uyuyabiliyorum. Hayatım bitti. Perişan oldum. Aramızda hiçbir sorun yaşanmadı. Evden çıkarken aynı bakkala gider gibi gitmiş. Telefonunu da almamış. Sadece evin anahtarını almış. Çocuğumun bezini, çantasını, kıyafetlerini dahi almamış. Evde para ya da takı yok. Olsa diyeceğim ki 'paraları, takıları aldı kaçtı'. Gideceği her yere baktım. Eşim İstanbul'u iyi bilmediği için her tarafa da gidemez. Üç yıldır evliyiz. Benden habersiz hiçbir şey yapmazdı. Aklına birisi mi girdi, kaçırıldı mı? Bilmiyorum. Ailem ve ben hepimiz onu arıyoruz, bulamıyoruz. 4 günden beri dolaşmadığım yer, gitmediğim hastane, gitmediğim karakol kalmadı. Çocuğum ne yer, ne içer, ne yapar? Çocuğumun kimliği bende. Çocuğum bir hasta olsa hastaneye götüremez. Kendi gidemez. 4 gün 4 geceden beri ben dolanıyorum. Ayaklarımın altı şişti. Ağzıma bir parça ekmek koymamışım. Ortadan kaybolması beni korkutuyor. Herhangi bir sorun, ya da şiddetle geçimsizlik aramızda yaşanmadı. Diyelim şiddet gösterdim, en azından ailesini arardı. Nerde olduğunu söylerdi. Beni istemiyorsa yanıma gelmesin. Ama en azından bir haber versin. Çocuğumun iyi olduğunu söylesin" ifadelerini kullandı.

TACİZE MARUZ KALMIŞ

Geçtiğimiz yıl 6 Eylül Perşembe günü bir lokantaya giden Isras Hamada'ya garson "Kocan evde mi" diye sorup sözlü ve fiziksel tacizde bulunmuş. DHA'nın verdiği bilgiye göre eşi Zekiya Ayar ve akrabaları da garsonu darbetmiş. Yaşanan bu olayı hatırlatan Ayar, "Eşim daha önce tacize uğramıştı. Biz de eşimi taciz eden kişiyi dövmüştük. Bu kişi de Suriyeliydi. Eğer ceza almamışsa acaba diyorum o mu planladı, o mu bir şey yaptı?" diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Hamile olan tutuklu kadının cezaevindeki ihmal sonucu bebeğini düşürdüğü iddiası

SONRAKİ HABER

Tiyatro Oyuncusu Orhan Aydın, Urla’da gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa