14 Haziran 2019 10:47

"Binali Yıldırım'a NTV yayınında sorular önceden verildi" iddiası

Binali Yıldırım'a 2 Haziran'da NTV'de katıldığı canlı yayından önce İSPARK ile ilgili soruların verildiği iddia edildi.

Fotoğraf: Can Erok/DHA

Paylaş

Mazbatası elinden alınan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun Cumhur İttifakı'nın Adayı Binali Yıldırım ile yapacakları canlı yayına ilişkin Yıldırım'ın soruları önceden görmek istediğini açıklamasının ardından, Yıldırım'a NTV televizyonunda katıldığı canlı yayından önce İSPARK ile ilgili soruların verildiği iddia edildi.

Artı TV'den Serkut Bozkurt'un haberine göre, AKP'li Aday Binali Yıldırım'a 2 Haziran’da katıldığı NTV-Star ortak canlı yayınında İSPARK ile ilgili soruların önceden verildiği öne sürüldü.

Yıldırım’ın İSPARK ile ilgili soruları NTV-Star ortak yayınından önce aldığı, Artı TV’nin program sırasındaki görüntüleri yavaşlatıp zoom yaptığı videodan ve program sırasında sunucuların "Biz de o soruyu soracaktık" ifadesine dayandırıldı.

Binali Yıldırım’a Simge Fıstıkoğlu, Okan Müderrisoğlu ve Ahmet Arpat'ın soru sorduğu yayını gösteren videoda, Yıldırım'ın elindeki dosyada "İSPARK Soruları" yazıyor. Yıldırım'ın elindeki dosyanın yakın plan çekiminde de detay görülebiliyor.

Belediye kuruluşu olan İSPARK, mali olarak zarar etmesiyle gündeme gelmiş, Binali Yıldırım da TV5'te konuk olduğu programda İSPARK’ın zarar etmesine ilişkin soruya "Onu bende anlamış değilim. Benim de kafama yatmıyor, haklısınız. Bana da çok anlamlı gelmiyor." cevabını vermişti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Pendik'te plastik ve seramik üretimi yapılan fabrikada yangın çıktı

SONRAKİ HABER

Bütçe açığı katlandı: 10 ayda 100 milyar TL açık

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa