13 Haziran 2019 17:20

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Valiler AKP için seçim çalışması yapıyor

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Valilerin AKP’nin seçim kampanyası için seferber edildiğini ve ‘hemşehrilik’ üzerinden çalışma yürütüldüğünü iddia etti.

Fotoğraf: AA

Paylaş

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak gündemi değerlendirdiği basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Öztrak, “Bazı duyumlar alıyoruz. AKP tarafından görevlendirilen valiler, muhtarları arayarak bilgi alıyor. Hemşehriler üzerinden çalışma yürütüyor” dedi. CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak açıklama yapıyor. Öztrak'ın açıklamasından satır başları şöyle:

“YSK Saray'ın emir kulu. İmamoğlu'ya mazbatasını geri verecekler.

Dün BDDK bir karar aldı. Bazı ürünlerde kredi kartı ile yapılan harcamalarda taksit sayısını artırdı. Zaten borçlanan vatandaşa vadeyi uzattım biraz daha borçlan dendi. Milletin borca değil işe, aşa, gelire ihtiyacı var. Saray, İstanbul seçimleriyle uğraştığı için vatandaşı aspirinle oyalamaya çalışıyor.

Bugünkü günahlarının üzerini örtmek için geçmişe atıp tutmaktan vazgeçmiyorlar. Bütçe imkânları seçimler için sonuna kadar zorlanmış zaten, bütçede daha fazla bir manevra alanı bırakılmamış. Seçimler nedeniyle bütçede yapılan genişlemenin etkisi saman alevi gibi olmuş. İktidarın bütçeyi toplamak için seçimlerden sonra kamu zamlarına hazırlandığını gösteriyor.

Ekonomideki kriz her geçen gün ağırlaşıyor. Sokaktan yükselen sesler içinde bulunduğumuz bu çeyrekte de ekonominin iyi gitmediğini gösteriyor

Açığın 2 Milyar lira kalması hedeflenirken, henüz yılın yarısında hedefin 31 katına çıkmışız.

Yılbaşından bu yana benzer ekonomiler içinde Arjantin'den sonra parası en çok değer kaybeden para birimlerinden biri

23 HAZİRAN SEÇİMİ

Bazı duyumlar alıyoruz. AKP tarafından görevlendirilen valiler, muhtarları arayarak bilgi alıyor. Hemşehriler üzerinden çalışma yürütüyor.

ÇORLU TREN KAZASI

Değerli arkadaşlarım, dün Çorlu Tren Kazası'nda yakınlarını yitiren ailelere Anayasa Mahkemesi önünde müdahale edildi. Acılı ailelerin üzerine biber gazı ve plastik mermi sıkmak hangi vicdana sığar. Bu muameleyi şiddetle kınıyorum.” (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İMO Adana Şubesi: Yeni yönetim, belediyedeki adrese teslim ihaleyi incelesin

SONRAKİ HABER

Dünyanın en çok alkol tüketen ülkeleri açıklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa