13 Haziran 2019 14:07

Ankara'da yaşanan selden sonra Etimesgut'ta "şebeke suyu kullanmayın" uyarısı

Etimesgut Kaymakamlığı İlçe Sağlık Müdürlüğünden Belediye Başkanlığına gönderilen yazıda, 3-4 gün boyunca şebeke suları yerine şişelenmiş hazır suların kullanılması yönünde uyarı yapıldı.

Görsel: Evrensel

Paylaş

Buse VURDU
Ankara

Etimesgut Kaymakamlığı İlçe Sağlık Müdürlüğü, Ankara’da yaşanan sel felaketi sonrası bulaşıcı hastalıkların önlenmesi için gerekli dezenfektan işlemlerinin yapılmasını ve 3-4 gün boyunca şebeke suları yerine şişelenmiş hazır suların kullanılmasını istedi.

9 Haziran günü Ankara’da etkili olan sağanak, birçok ilçede sel ve su taşkınlarına sebep olmuş, 3 kişi ise yaşamını kaybetmişti. İki kişinin yaşamını kaybettiği ve birçok ev ve işyerinin sular altında kaldığı Etimesgut’ta, kaymakamlık tarafından belediyeye bir yazı gönderildi.

Etimesgut Kaymakamlığı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Etimesgut Belediye Başkanlığına gönderilen 10 Haziran 2019 tarihli yazıda, “Sel felaketi sonrası bulaşıcı hastalık riskine karşılık alınacak önlemler” yer aldı. Yazıda, bulaşıcı hastalık riskine karşı dezenfektan işlemlerinin yapılıp gerekli önlemlerin alınması ve 3-4 gün boyunca şebeke suları yerine şişelenmiş hazır suların kullanılması için anonslar yoluyla vatandaşların bilgilendirilmesi istendi. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bergama'daki alkol yasağına piknikli protesto: Yasak değil hizmet istiyoruz

SONRAKİ HABER

İçişleri Bakanı Soylu Rabia Naz’ın ölümüne dair konuştu, iddiaları dikkate almadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa