Efsaneler Eskişehir’de ölümsüzleşecek

Efsaneler Eskişehir’de ölümsüzleşecek

ESKİŞEHİR Tepebaşı Belediyesi "Altın Ayaklar" projesiyle bir ilke daha imza atıyor. Futbolumuzun unutulmaz isimleri, ayak ve el izleriyle ölümsüzleştirilecek. Tepebaşı Belediyesi'nin yaklaşık iki buçuk yıldır sürdürdüğü çalışmayla futbol tarihimizin unutulmaz kramponlarının ayak izleri, file bekçilerinin de

Rahmi Emeç

UNUTULMAZ İSİMLER

Başta Eskişehirspor'un efsane takımında yer alan futbolcular olmak üzere, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi Türk futbolunun önde gelen kulüplerinin futbolcuları bu projeye dahil edildi. Yakın bir geçmişte kaybettiğimiz Fenerbahçe'li Lefter Küçükandonyadis ve Alex, Galatasaray'lı Coşkun Özarı ve Metin Kurt,'un yanısıra Beşiktaş'lı Sanlı Sarıalioğlu, Trabzonspor'lu Şenol Güneş, Eskişehirspor'lu Fethi Heper, İsmail Arca, Nihat Atacan ve Ender Konca gibi futbolcular ile Amigo Orhan gibi unutulmaz 50 isim yer alıyor.

Futbolcular, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehirspor'un efsane kadrosunda yer alan kaptan Fethi Heper tarafından ziyaret edilerek futbolcuların ayak izleri ve el izleri alındı. Ayak ve el izleri daha sonra pik üzerine döküldü. Pik üzerinde; futbolcunun adı, imzası, kulüp logosu, oynadığı dönem tarihi ile Tepebaşı Belediyesi'nin logosu bulunuyor. Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, "İki buçuk yıldır uğraştığımız altın ayaklar projesi artık hayata geçer duruma geldi.

Profesyonel futbolda emeği geçmiş, efsaneleşmiş çok önemli futbolcularımız vardı. Bunların anısına, bunların unutulmaması için böyle bir vefa projesi hazırladık. Futbolcular arasında Lefter, Can Bartu, Hakan Şükür, Süleyman Seba var. Bunlar gibi 50 futbolcumuz var. Gerçek ayak izlerini aldık ve onları pik döküme aktardık. Daha ayak izini alacağımız pek çok futbolcu var. Türkiye'de ilk olan böyle bir proje, futbol severlerin çok hoşuna gidecek. Zaman zaman burayı ziyaret etme ihtiyacı duyacaklar." dedi. (ESKİŞEHİR)

www.evrensel.net