13 Haziran 2019 17:35
Son Güncellenme Tarihi: 13 Haziran 2019 18:13

Bolu Belediyesi işçilerinin yürüyüşü 3. gününde sürdü

Hizmet-İş’in Bolu Belediyesindeki işten çıkarmaları protesto etmek için başlattığı Ankara yürüyüşü üçüncü günü geride bıraktı.

Fotoğraf: AA

Paylaş

Bolu Belediyesinde yaşanan işten çıkarmaları protesto etmek amacıyla Hizmet-İş üyesi işçilerin CHP Genel Merkezine başlattığı yürüyüş devam ediyor. İşten çıkarılan işçiler, 51 gün önce Bolu Belediye binası önünde oturma eylemi başlattı. İşçilerin 49 gün boyunca devam eden eylemlerinin ardından önceki gün Ankara’daki CHP Genel Merkezine yürüyüş başladı. Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet-İş Sendikası tarafından gerçekleştirilen yürüyüş 3. gününde de sürdü.

Hak-İş’in Bolu Belediyesinde işten çıkarılan üyeleri için yaptığı Ankara yürüyüşü, 15 yıl önce yaşananları hatırlattı.

2004 seçimlerinde Bolu Belediye Başkanlığına seçilen AKP’li Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, uzun yıllardır çalışan 100’ün üzerinde işçiyi işten çıkarmıştı. Hatta belediyede çalışan memurlarla da uğraşılmış, kimisi başka bir şehre sürülmüş kimisi de emekli edilmişti. İşten atmaya karşı uzun süre mücadele eden işçiler, dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’a kadar gidip seslerini duyurmak istediklerinde ise polis tarafından engellenmişti. Aynı Erdoğan Cumhurbaşkanı olarak 31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra Memur-Sen üyelerine baskı yapıldığını savunarak ‘dik durun’ çağrısında bulunmuştu. (İŞÇİ-SENDİKA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Fitch: S-400 riski net

SONRAKİ HABER

Türkiye'de toprağa gömülü 1 milyondan fazla mayın tehlike saçıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa