11 Haziran 2019 13:31

Boşanmak istediği erkek tarafından vurulan kadın: Ne kazandıysam eline verdim

Boşanmak istediği eşi tarafından pompalı tüfekle vurularak ağır yaralanan Dilek Ülüs, evliliği boyunca şiddete maruz kaldığını söyledi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Antalya'da boşanmak istediği Süleyman Ülüs (55) tarafından barışma teklifini kabul etmedi diye pompalı tüfekle vurularak ağır yaralanan Dilek Ülüs, tedavisinin tamamlanması üzerine taburcu edildi. Evliliği boyunca şiddete maruz kaldığını, bir yandan evi geçindirmek için çalıştığını anlatan Dilek Ülüs, "Ne kazandıysam eline verdim ama gözünü doyuramadım" dedi.

DHA'da yer alan habere göre, kadına yönelik şiddet 3 Haziran günü saat 14.00 sıralarında Kepez ilçesi Kanal Mahallesi Ahmet Refik Paşa Caddesi'nde meydana geldi. Hurda toplayıp satan Süleyman Ülüs, yaklaşık 6 aydır ayrı yaşadığı eşi Dilek Ülüs'ü konuşma bahanesiyle eve çağırdı. Süleyman Ülüs, boşanma davası açan Dilek Ülüs'e yeniden birlikte yaşama teklifinde bulundu. 12 ve 13 yaşında 2 çocuk annesi olan ve bir otelde çalışan Dilek Ülüs ise teklifi reddetti. Süleyman Ülüs de evdeki pompalı tüfeği alıp kadına ateş etti. Karnından vurularak ağır yaralanan Dilek Ülüs, çağrılan sağlık ekipleri tarafından yakındaki özel hastaneye götürüldü. Gözaltına alınan Süleyman Ülüs ise sevk edildiği adliyede hakimlik tarafından tutuklandı.

Ameliyat edildikten sonra tedavi altyına alınan Dilek Ülüs, 11 Haziran'da sabah saatlerinde taburcu edildi.

Süleyman Ülüs'ün hayatı kendisine zindan ettiğini söyleyen Dilek Ülüs, "İki çocuğum için yıllarca çalıştım. Tek istediğim huzurlu bir hayattı. Ancak geçen her günü bana zehir etti. Ne kazandıysam götürüp eline verdim. Bir türlü onun gözünü doyuramadım" diye konuştu. (Antalya/DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

‘Akdeniz’deki doğal gaz Kıbrıs halklarına mutluluk getirmedi’

SONRAKİ HABER

CHP’li Barut: Gazetelerin resmi ilanlarına dokunmayın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...