11 Haziran 2019 12:45

Melek Mosso: Kimseye ihtiyacınız yok kızlar

Melek Mosso, konserinde kadınlara seslenerek "Kimsenin nasıl davranmanız gerektiğine, nasıl konuşmanız gerektiğini söylemesine, ne yapmanız gerektiğini söylemesine ihtiyacınız yok" dedi.

Melek Mosso'nun konserdeki konuşmasından ekran görüntüsü.

Paylaş

Müzisyen Melek Mosso, son konserinde kadınlara seslendi. Kadınların kimseye ihtiyacının olmadığını söyleyen Mosso “Açmak istiyorsanız açın, konuşmak istiyorsanız konuşun, kimsenin nasıl davranmanız gerektiğine, nasıl konuşmanız gerektiğini söylemesine, ne yapmanız gerektiğini söylemesine ihtiyacınız yok kızlar. Sizin kendi kanatlarınız var. Kimsenin kanatları altında durmanıza ihtiyacınız yok” dedi. Mosso konuşmasının sonunda söylediklerinin aksini iddia edenler için orta parmağını gösterdi.

SOSYAL MEDYADA LİNÇ EDİLDİ

Mosso’nun kadınların özgürlüğünü sınırlayanlara gösterdiği tepkinin ardında sosyal medyada gündem oldu. Mosso’nun “Açmak istiyorsanız açın” sözünün cımbızlandığı paylaşımlarda linç ifadeleri kullanıldı.

Bu paylaşımların ardından sevenlerinden de Mosso’ya destek gecikmedi. Yapılan paylaşımlarında kadınların yaşadığı taciz, tecavüz ve şiddet gibi sorunlara dikkat çekildi, Mosso’nun yanında oldukları vurgulandı. Mosso ise sözlerinin arkasında olduğunu ifade etti.

(KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İstanbul’da saldırıya uğrayan Ermeni aile Ermenistan’a dönüyor

SONRAKİ HABER

7 yaşındaki "kusursuz kulak" Bager ilk konserini verdi: Onun gözleri piyanosu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa