11 Haziran 2019 11:05

Seçim röportajı veren yurttaşın evine bıçak saplandı

İnternette yayımlanan seçim röportajında Kürt seçmenin tavrına ilişkin konuşan ve İmamoğlu’yu mağdur edildiği için desteklediğini söyleyen Reis Boz’un evine bıçak saplandı.

Fotoğraf: Yeni Yaşam

Paylaş

İstanbul Times adlı Youtube kanalına önceki gün İstanbul seçimine ilişkin verdiği röportajda Kürt seçmenin tavrına ilişkin konuşan ve Ekrem İmamoğlu’yu mağdur edildiği için desteklediğini söyleyen Reis Boz’un evine bıçak saplandı.

Avcılar Tahtakale’deki evinin duvarına dün akşam saat 19.00 sıralarında isminin yazıldığını belirten boz üstüne bir de bıçak saplandığını söyledi. Yeni Yaşam gazetesinden Recep Karadoğan’ın haberine göre, Boz saldırının önceki gün yaptığı röportajın sosyal medyada gündem olmasından sonra denk geldiğini belirterek, “Saldırının Süleyman Soylu ve AKP’nin muhafazakar Kürtlerden oy almak için Hizbullahçıların tahliyelerine dikkat çeken konuşmamdan sonra yapılması manidar” dedi.

"BUNLARI BEYAZ TOROSLARDAN TANIYORUZ"

“Biz bunları doksanlı yıllardan tanıyoruz, biz bunları Madımak’ta, Maraş’ta tanıyoruz; biz bunları beyaz Toros’lardan tanıyoruz” diyen Boz, “korkunun ecele faydası yok, kimseye pabuç bırakmayacağım” şeklinde konuştu. Saldırının ailesini tedirgin ettiğini kaydeden Boz, tüm duyarlı kesimleri saldırıya karşı durmaya ve ilgili kurumları adım atmaya çağırdı.

"SİZ KÜRTLERİ APTAL YERİNE Mİ KOYUYORSUNUZ"

Reis Boz, İstanbul seçimine ilişkin verdiği röportajda Kürt seçmenin tavrına ilişkin konuşmuş ve Ekrem İmamoğlu’yu mağdur edildiği için desteklediğini söylemişti.

(HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Türkiye'de 2018 yılı ölüm istatistikleri: 2018'de kaç kişi öldü?

SONRAKİ HABER

Rusya’da petrol tankeri boşaltılan limanda patlama: 2 ölü, 1 kayıp

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...