10 Haziran 2019 20:47

Trafik kazaları için Meclis araştırması istendi

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, trafik kazaları nedeniyle yaşanan ölümlerin araştırılması için meclis araştırması talep etti.

Fotoğraf: AA

Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 2019 yılı Ramazan Bayramı tatili süresince trafik kazalarında 650 kişinin yaralandığını 91 kişinin ise yaşamını yitirdiğine dikkat çekti. CHP’li Tanrıkulu, trafik kazalarının nedenleri ile uygulanan ulaşım politikalarının kazalara etkilerinin araştırılması, etkili, sürekli ve somut önlemlerin alınması için Meclis Araştırması açılmasını istedi.

ULAŞIM POLİTİKALARI HATALI

Trafik kazaları sonucu her yıl çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiğini ya da yaralandığını belirten Tanrıkulu, alınan ya da alındığı düşünülen tedbirlerin yetersiz kaldığına işaret etti.

Yanlış ulaşım politikaları ve sürücü eğitimlerinde uygulanan hataların görmezden gelinerek sorunun sadece ötelendiğini belirten Tanrıkulu “Ulaşım ve trafik politikalarının yeniden gözden geçirilmesi elzemdir. Yeni yapılan ya da iyileştirilen karayollarının trafik kazalarını azaltacağı düşüncesi kabul edilebilir değildir. Gelişmiş ülkelerin yolcu ve yük taşımacılığı için demiryolları, hava yolları ve deniz yollarına yatırım yaptığı, bu sayede güvenliğin arttığı, zaman bakımından ve ekonomik açıdan kazançlar sağlandığı görülmektedir” değerlendirmesinde bulundu. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Müzisyen Başak Yavuz: Bir akşam eve döndüğümde Dıranas’ın şiiri beni bekliyordu

SONRAKİ HABER

2019 YKS sonuçları açıklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa