13 Ekim 2012 11:33

‘Tecavüz davalarındaki utanmazlık sürmesin’

İzmit Kadın Platformu Sakarya’da 34 kişinin cinsel istismarına maruz kalan 14 yaşındaki kız çocuğuna destek vermek ve tecavüzcülerin yargılanarak hak ettikleri cezayı almasını talep etmek  için basın açıklaması yaptı.İzmit Yürüyüş Yolu’nda bir araya gelen kadınlar adına  konuşan İzmit Kadın Platformu

‘Tecavüz davalarındaki utanmazlık sürmesin’

Paylaş

İzmit Yürüyüş Yolu’nda bir araya gelen kadınlar adına  konuşan İzmit Kadın Platformu Sözcüsü Eğitim Sen Eğitim Sekreteri Hicran Turan Sakarya’da 14 yaşındaki bir kız çocuğunun aralarında polisin de olduğu, 34 kişi tarafından cinsel istismara uğradığını hatırlatarak “Olay açığa çıktığı zaman da hükümetin ‘eğitimler verdik’ dediği polislerin, kendi meslektaşları olan polisleri aklamak için kız çocuğuna rızası var dedirttiler” dedi.

Tecavüz sanıklarının avukatlığını Sakarya Baro Başkanının üstlenmesine değinen Turan, adalet mekanizmasının doğru işlemesi için kadınlar olarak buna izin vermeyecekleri sözlerine ekledi.

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek 2. duruşma öncesi adaletin yerini bulması gerektiğini söyleyen Hicran Turan “Artık yeter, adalet arayan kadınların sesi duyulsun, yeni bir utanç kararına imza atılmasın” dedi.

Turan, İzmit Kadın Platformu olarak 22 Kasım’da görülecek davanın ikinci duruşması için Sakarya’da adliye önünde olacaklarını bildirerek tüm kadınları davayı takip etmeye çağırdı. (Kocaeli/ EVRENSEL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

BDP Kongresi yarın

SONRAKİ HABER

Bosna Hersek'in Srebrenitsa şehrindeki maden ocağında göçük: 2 ölü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa