10 Haziran 2019 12:16
Son Güncellenme Tarihi: 10 Haziran 2019 15:27

Gemlik açığında sürüklenen teknedeki 8 kişi kurtarıldı: 1 ölü, 1 kayıp

Gemlik açıklarında denizde sürüklenen teknede kaybolan 2 kişiden Natalie Sincan ölü bulundu. Eşi Serdar Sincan ise hâlâ aranıyor.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Bursa'nın Gemlik ilçesi açıklarında, içinde 10 kişinin olduğu tekne, arızalandıktan sonra denizde sürüklendi. Ekipler tarafından başlatılan operasyonda 7 kişi kurtarılırken, tekne arıza yapmadan önce yüzmek için denize atlayan 3 kişiden Yaman Şipka, 12 saat sonra yüzerken bulunup kurtarıldı. Kayıp 2 kişiden Natalie Sincan'ın cansız bedeni Mudanya ilçesi Güzelyalı sahiline vurdu. Kayıp diğer 1 kişiyi arama çalışmaları sürdürülüyor.

Bursa'da yaşayan 10 arkadaş 9 Haziran'da saat 16.00 sıralarında, Gemlik ilçesi Kurşunlu bölgesinden tekneyle denize açıldı. Bir süre sonra gruptan 3 kişi, yüzmek için denize girerken, 7 kişi teknede kaldı. Bu sırada tekne arıza yaparak Marmara Denizi'nde sürüklenmeye başladı. Teknedekilerin ihbarı üzerine bölgeye Jandarma Arama Kurtarma ve Sahil Güvenlik Ekipleri sevk edildi. Teknedeki Tolga Denizligil, Eda Denizligil, Çınar Denizligil, Ela Denizligil, Ebru Şipka, Ela Şipka ve Yiğit Şipka, ekipler tarafından kurtarılıp, karaya çıkarılırken, tekne arıza yapmadan önce denize atlayan ve gözden kaybolan Serdar Sincan (44), Nataila Sincan (40) ve Yaman Şipka bulunamadı. Şipka, 12 saat sonra sağ kurtarılırken, kayıp 2 kişiden Natalie Sincan'ın cesedi Mudanya ilçesi Güzelyalı sahilinde bulundu. Kayıp Serdar Sincan ise aranıyor.

20 SAAT SONRA CESEDİ SAHİLE VURDU

Kayıp 2 kişiden Natalie Sincan'ın cansız bedeni Mudanya ilçesi Güzelyalı sahiline vurdu. Çevredekiler, durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekibi, hayatını kaybeden kadının cansız bedenini, Mudanya Devlet Hastanesi Morguna kaldırdı. Hastanede yapılan teşhis sonucunda cesedin, kayıplardan Natalie Sincan'a ait olduğu belirlendi.

12 SAAT SONRA SAĞ KURTARILDI

Arama- kurtarma çalışmaları devam ederken kayıp 3 kişiden Yaman Şipka, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Sahil Güvenlik Ekipleri tarafından Mudanya ilçesi Altıntaş bölgesi açığında yüzerken görüldü. Ekipler tarafından bota alınan bitkin haldeki Yaman Şipka, Kurşunlu yat limanına getirildi. Şipka'nın sağlık durumunun iyi olduğu görüldü.

Yaman Şipka'nın 12 saat boyunca suda kaldığı ve akıntıyla Altıntaş mevkisine sürüklendiği belirtildi. Yat limanında 112 ekipleri tarafından ilk kontrolleri yapılan Yaman Şipka ifadesi alınmak üzere jandarma karakoluna götürüldü.

Şipka'nın yakın arkadaşı olan Onur Gücü, ''Öncelikle bize yardımcı olan tüm arama-kurtarma ekiplerine teşekkür ederiz. Biz yaklaşık 12 saat çok zor bir süreç yaşadık. Çalışmalara ara verilmişti, sabah saatlerinde yeniden başladı. Bu geçen 12 saatlik sürede denizin orasında hayatta kalmış. Akıntı kendisini Gemsaz sahilinden Altıntaş'a doğru sürüklemiş. Devam eden aramalarda inşallah 2 arkadaşımız da bulunacak. Gece boyu su içerisinde kalmış. Biz ümidimizi sabaha karşı kaybetmiş gibiydik. Ama yüzmeye devam ederken bulundu'' dedi.

KAYIP 2 KİŞİ ARANIYOR

Jandarma Arama Kurtarma ve Sahil Güvenlik ekipleri, bugün sabah saatlerinde Altıntaş yakınlarında yüzerken görülüp, kurtarılan Yaman Şipka'nın bulunduğu bölgede arama çalışmalarını genişletti. 21 Jandarma ve Sahil Güvenlik Botu ile 7 balıkçı teknesinden oluşan 70 kişilik ekip, Gemsaz, Kumsaz, Altıntaş, Kurşunlu açıklarında 14 saattir arama çalışmalarına aralıksız olarak devam ederken, Sahil Güvenlik Helipkopteri de havadan tarama yapıyor.

Öte yandan jandarma ekipleri, kayıp Serdar Sincan ile Nataila Sincan bulmak için dürbünlerle sahil kıyısının çeşitli bölgelerinde izleme yapıyor. (Bursa/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Çocuklarına alternatif tıp uygulayarak ölümüne sebep olan aile suçlu bulundu

SONRAKİ HABER

HDP’li belediyenin çocuk kampı kapatıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa