09 Haziran 2019 13:58

Süleyman Soylu'ya "Akıllı ol" diyen yurttaş hakkında soruşturma

Trabzon'da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "Akıllı ol" diyerek tepki gösterdikten sonra hedefe konan yurttaş Mehmet Ali Sivaz hakkında hukuki süreç başlatıldı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Trabzon Havalimanı'nda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya, "Akıllı ol Soylu" diyen kişi hakkında hukuki süreç başlatıldı. Valiliğin açıklamasında protestocu yurttaşın "CHP il yönetimi, İl Başkanı ve Milletvekilleri ile 31 Mart 2019 yerel seçimlerdeki CHP Belediye Başkan adayları ile irtibatlı ve iltisaklı olduğu tespit edilmiştir" ifadesi kullanıldı.

Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun 04.06.2019 tarihinde Ramazan Bayramı ziyareti için geldiği Trabzon’da, Havalimanı VIP binasından çıkış yaptığı esnada, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun gelmesini bekleyen topluluk içerisinde bulunan bir şahsın, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’yu hedef alarak ‘Akıllı Ol’ diyerek provakasyonda bulunduğunun tespit edilmesi ve Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Güzide Uzun’un bazı basın yayın organlarında yer alan ‘Provakasyonu Soylu’nun yaptığı, Soylu’ya Akıllı Ol diyen kişiyi tanımıyoruz’ şeklindeki ifadeleri üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımız talimatıyla yapılan güvenlik araştırması ve çalışması neticesinde, söz konusu şahsın CHP il yönetimi, İl Başkanı ve Milletvekilleri ile 31 Mart 2019 yerel seçimlerdeki CHP Belediye Başkan adayları ile irtibatlı ve iltisaklı olduğu tespit edilmiştir. Bahsi geçen şahsın, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı’na yönelik olarak kullanmış olduğu ‘Akıllı Ol Soylu’ şeklindeki tehdit içeren sözlerinden dolayı hakkında hukuki bir süreç başlatılmıştır.”

NE OLMUŞTU?

Süleyman Soylu, Ramazan Bayramı dolayısıyla geldiği Trabzon'da, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'yu karşılamak için havalimanı çıkışında bulunanlar tarafından protesto edildi.

"Her şey çok güzel olacak" sloganlarının atıldığı protesto esnasında bir kişi "Akıllı ol Soylu" dedi. Soylu bunun üzerine yurttaşa "Artistlik yapma" diyerek yanıt verdi.

PROTESTOCU: GEÇMİŞTE AK PARTİ'YE OY VERDİM

İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gibi gazeteler tarafından hedef gösterilen protestocu yurttaş Mehmet Ali Sivaz, Medya Blok'tan Fırat Yeşilçınar'a yaptığı açıklamada "Trabzon evladı olarak Trabzonlulara yapılan hakaretlerden dolayı ses çıkarmak istedim. Ben herhangi bir parti üyesi değilim. Hatta geçmişte AK Parti’ye oy verdim. Ailem de halen AK Parti’li. Belediye seçimlerinde adamımıza oy verdik. Türkiye Cumhuriyeti’nde vatandaş istediği adamı istediği yere getiriyorsa, hata varsa da akıllı ol diyebilmeli." dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

ORÇEV: Rıhtım alanındaki oto yıkamacı yıkılmalı

SONRAKİ HABER

Trump: Hürmüz Boğazı'nda İran'a ait bir insansız hava aracını imha ettik

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa