Irkçı siyasetçi Tommy Robinson, İngiliz taraftara yumruk attı

Geçtiğimiz ay kendisini protesto eden bir genci darbeden İngiltereli ırkçı siyasetçi Tommy Robinson, bu kez de bir taraftarı yumrukladı.

07 Haziran 2019 18:01
Son Güncellenme Tarihi: 07 Haziran 2019 18:17
Paylaş

Irkçı İngiliz Savunma Ligi’nin (EDL) kurucusu ve eski lideri Tommy Robinson, dün Portekiz’de oynanan Hollanda-İngiltere maçı için stadyuma girmeden önce bir İngiliz taraftara yumruk attı.

Olay, Portekiz’in Porto şehrinde bulunan D. Afonso Henriques Stadyumu’nda dün oynanan Hollanda-İngiltere maçının hemen öncesinde meydana geldi. Irkçı EDL’in kurucusu ve eski lideri Tommy Robinson, maç izlemek için stadyuma giriş yaptığı sırada, yanında yürümekte olan İngiliz taraftarına yumruk attı. Yere düşen taraftar çevredekilerin yardımı ile ayağa kalkabildi.

DAHA ÖNCE FUTBOL MÜSABAKALARINDAN MEN CEZASI ALMIŞTI

Robinson, 2010 yılında iki taraftar grubunun dövüşünde liderlik etmiş ve holiganlık yapmaktan suçlu bulunmuştu. Bunun üzerine, futbol müsabakalarından men cezası alan Robinson’un, sosyal medya hesabından “Burası Portekiz. Burada ceza yok” dediği belirtildi.

Irkçı siyasetçi Robinson, geçtiğimiz ay Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri için bağımsız aday olarak kampanya yürüttüğü sırada kendisini protesto eden bir genci darbetmişti. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Düzce ve Isparta’da iki ayrı ‘pat pat’ devrildi: 2 ölü, 6 yaralı

SONRAKİ HABER

Rabia Naz'ın annesi Atika Vatan'dan DNA örneği alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa