07 Haziran 2019 15:45

AKP Bayramiç Gençlik Kolları Başkanı ‘bankamatik memur’ çıktı

AKP Bayramiç Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Özel’in Bayramiç Belediyesinde “büro elemanı” olarak istihdam edildiği ancak belediyede hiç çalışmadığı ortaya çıktı.

Bayramiç Belediyesi

Paylaş

Seçkin SAĞLAM
Çanakkale

AKP Bayramiç İlçe Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Özel’in, 2018 yılı Haziran ayında bu yana Bayramiç Belediyesi’nde “büro elemanı” kadrosunda “bankamatik” olarak çalıştığı tespit edildi. 31 Mart’ta AKP’den CHP’ye geçen Bayramiç Belediyesinde önceki döneme ait mali ve idari tabloların incelendiği, bu inceleme sırasında ortaya çıkan olayla ilgili olarak ise suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi. 

31 Mart seçimlerinin ardından, iktidar partisinden muhalefete geçen birçok belediyede, AKP yöneticilerinin “bankamatik çalışan” olarak belediyelerde istihdam edildiği ortaya çıkmıştı. Bunlara bir yenisi de Bayramiç’te yapılan tespit ile eklendi. AKP Bayramiç Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Özel’in 2018 yılı Haziran ayı itibariyle Bayramiç Belediyesinde “büro elemanı” olarak istihdam edildiği ancak belediyede hiç çalışmadığı ortaya çıktı. Bayramiç Belediyesi, yapılan tespitin hemen ardından Bayramiç Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı suç duyurusunda, Doğukan Özel ve bu duruma olanak sağlayarak kamu zararı oluşmasına neden olanların tespit edilerek soruşturulmalarını istedi. 

ÖZEL, 1 NİSAN’DA İSTİFA ETMİŞ!

Bayramiç Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Bayramiç Belediyesi Personel LTD ŞTİ’ne kayıtlı ‘büro elemanı’ olarak görünen Doğukan Özel isminin tespit edildiği, Özel’in 1 Nisan 2019 tarihinde bizzat kendisi tarafından istifa dilekçesini vererek iş akdini sonlandırdığı öğrenildi. Bayramiç Belediyesi konuyla ilgili olarak suç duyurusunda, Doğukan Özel’in fiilen hiçbir birimde çalışmadığının tespit edildiğini ifade etti. 

BANKAMATİK MEMUR VURGUSU!

Yapılan suç duyurusunda; Bayramiç Belediyesinin herhangi bir biriminde fiilen çalışmadığına ancak resmi olarak çalışıyor göründüğüne ve aynı statüde çalışan personel ile tüm özlük ve işçilik haklarına sahip olduğuna vurgu yapılarak Bayramiç Belediyesinin zarara uğratıldığı ifade edildi. Sonuç olarak, haksız menfaat elde eden ve buna olanak sağlayan kişi veya kişiler hakkında, mevcut kamu zararı ve kamu vicdanı bağlamında suç duyurusunda bulunma zarureti doğduğu ifade edildi. 

ÖNCEKİ HABER

Bilirkişi, iş cinayetinde ölen 2 temizlik işçisine kusur biçti!

SONRAKİ HABER

Halkın iradesine kayyum atanmasına tepki yağdı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa