07 Haziran 2019 15:01

Yıkılan evin molozları arasında oynayan çocuk elektrik akımına kapıldı

İstanbul Başakşehir'de yıkılan evin molozları arasında oynayan 14 yaşındaki çocuk elektrik akımına kapıldı. Yoğun bakımdan çıkan çocuğun babası, "Çok zor durumdayız" dedi.

Fotoğraf: Cemal Yurttaş/DHA

Paylaş

Başakşehir'de yıkılmış bir evin molozları arasında oynayan 14 yaşındaki oğlu elektrik akımına kapılan İrfan Bakadur, "Çocuğun durumu çok kötü. 2 gün önce yoğun bakımdan çıktı. Çocuğum ne yemek yiyebiliyor, ne konuşabiliyor. Ölü gibi. Çocuğumuz da biz de çok zor durumdayız. Bizim çocuğun başına geldi, başka çocukların başına gelmesin" dedi.

Başakşehir Güvercintepe Mahallesinde bulunan ve yıkımı yaklaşık bir ay önce yapılan müstakil evden geriye kalan molozlar, aradan geçen sürede kaldırılmadı ve çevresinde hiçbir güvenlik önlemi alınmadı. 29 Mayıs günü arkadaşlarıyla molozların arasında oynayan 14 yaşındaki Adem Bakadur, yıkımın ardından elektriği kesilmeyen evin elektrik akımına kapıldı. Vücudunun çeşitli yerlerinde çok sayıda birinci derece yanık oluşan Bakadur önce sağlık ocağına götürüldü, ilk müdahalenin ardından Kanuni Sultan Süleyman Hastanesine kaldırıldı. Burada da bir süre tedavi gören Adem Bakadur daha sonra Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Yaklaşık 1 hafta yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veren Bakadur, 2 gün önce yoğun bakımdan çıkarıldı.

"ÇOCUĞUM NE YEMEK YİYEBİLİYOR NE KONUŞABİLİYOR"

Hastanede tedavisi devam eden Adem Bakadur'un babası İrfan Bakadur, "Çocuğun durumu çok kötü. 2 gün önce yoğun bakımdan çıktı. Çocuğum ne yemek yiyebiliyor, ne konuşabiliyor, ölü gibi. Çocuğumuz da biz de çok zor durumdayız. Bizim çocuğun başına geldi, başka çocukların başına gelmesin. Burada bir ihmal var, inşaat yıkılıyor ama kablonun ne işi var! İşçiyim, çalışıyorum. Şimdi işe gitmezsem maaşım kesilebilir, durumumuz yok. Dava açacağız ama avukat tutacak gücüm de yok, yardım bekliyorum" dedi.

“BU BAYRAM BİZİM CANIMIZ YANDI, BAŞKALARININ CANI YANMASIN"

Dayı Bilal Şahin ise, “Olay bir hafta önce oldu. 3 çocuk geliyor buraya ve kabloya dokunduğu anda elektrik çarpması ve patlama oluyor. Bu esnada elektrik akımı çocuğu fırlatıyor. Buradaki komşular, patlamanın ardından olay yerinde büyük bir yangın çıktığını söylüyor. Çocuk şu anda Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi görüyor. Bu bayram bizim canımız yandı, başkalarının canı yanmasın. Gördüğünüz gibi halen burada çocuklar oynamaya devam ediyor. Bu çevrede herhangi bir güvenlik yok. Bizim amacımız adamı kötülemek değil. Derdimiz başka hayatların canı yanmasın. Bizim çocuğumuz burada ölebilirdi çünkü şiddetli bir akım var. Çocuğun annesinin bir haftadır gözüne uyku girmiyor. Bizler halen bu olayın şokundayız. Biz yasal yollara da başvuracağız. Halen daha bu kablolar burada duruyor. Olayın olduğu gün gelip kablonun başına beyaz bir apart taktılar. Zaten kör olmayan bir insan bunun yeni takıldığını anlar. Biz sesimizi duyurmaya çalışıyoruz" dedi.

"BURAYA BİR ÇARE BULUNMASI LAZIM"

Olayın yaşandığı gün mahallede büyük bir patlama sesi duyduğunu kaydeden semt sakini Mahfuz Şengel ise “Koştum geldim baktım çocuğa elektrik çarpmış. Çocuk simsiyah olmuştu. Burası ile ilgilensinler. Ben burada yaşıyorum, en azından insan yıkar temizler. Bir de elektriği kesmeden yıkım yaptılar. Burada bir komşumuz geldi ve kendince bir önlem almaya çalıştı. Biz kaç gündür buraya oyun oynamaya gelen çocukları kovuyorduk. Önlem alınmış ama yine korkuyoruz. Dün benim çocuğum vardı, sonra başka çocuklar da gelmiş. Oradan kovdum. Buraya bir hal çare bulunması lazım" diye konuştu. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Judges Union Chair: Judges and prosecutors are suffering trauma

SONRAKİ HABER

Emniyet Genel Müdürü değiştirildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa