07 Haziran 2019 08:18

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan yaşamını yitirdi

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti. 

Fotoğraf: AA

Paylaş

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Antalya-Aksu ilçesinde bayram tatili için ailesiyle beraber bulunduğu evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşamını yitirdi. Arslan’ın cenazesi yarın Denizli’de defnedilecek. 

Arslan'ın sosyal medya hesabından yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı: 

“VEFAT... Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekilimiz Sayın Kazım ARSLAN, bu gece (7 Haziran Cuma) saat 00.30 sularında, Antalya-Aksu ilçesinde bayram tatili için ailesiyle beraber bulunduğu evinde geçirdiği ani rahatsızlık sonucu vefat etmiştir. Değerli milletvekilimizin cenazesi, daha sonra açıklayacağımız program dahilinde Denizli'de defnedilecektir.” 

KILIÇDAROĞLU'DAN MESAJ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kazım Arslan'ın ailesine başsağlığı diledi. Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içinde olduğunu belirtti. Arslan'a Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine sabır dileyen Kılıçdaroğlu, "Başımız sağ olsun." ifadesini kullandı. 

YARIN DEFNEDİLECEK

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, yazılı açıklamayla defin işlemleri hakkında bilgi verdi. Karaca, Arslan'ın cenazesinin 8 Haziran Cumartesi, Denizli Pamukkale Üniversitesi Kampüsü Müftü Ahmet Hulusi Camisi'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Denizli Asri Mezarlığı'na defnedileceğini bildirdi.

KAZIM ARSLAN KİMDİR?

Kazım Arslan,  7 Mart 1954’te Denizli’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. CHP’ye 1976'da girdi. 1984-1989 yılları arasında SODEP İl Yönetim Kurulu Üyeliğine, 1989'da SHP İl Sekreterliğine, 1991'de SHP İl Başkanlığına seçildi. 1992'de açılan CHP'nin il başkanı olan Arslan, 2002 yılında CHP'den 4. sıra milletvekili adayı oldu. Arslan, 1979-1999 arasında 20 yıl avukat olarak çalıştı. 6 yıl Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) Başkanlığını üstlendi, 6 yıl da Ulusal Sanayici ve İşadamları Derneği Denizli Şube Başkanlığı yaptı. 10 ayrı sivil toplum örgütünde yöneticilik yaptı. 2014'te CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. TBMM XXV., XXVI. ve XXVII. Dönem Denizli Milletvekili oldu. Evli ve iki çocuk babasıdır. (HABER MERKEZİ)

Bu makalenin kimdir kısmı  Creative Commons Atıf-AynıLisanslaPaylaş 3.0 Lisansı  ile yayınlanmış  "Kazım Arslan"   Vikipedi makalesinden alınmıştır. Tüm makale aynı lisansla kullanılabilir.

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Süleyman Soylu: Neydi o kadının ismi? İstanbul İl Başkanı, Canan

SONRAKİ HABER

Başkanlık sistemiyle "TBMM güçlenecek" denmişti; Saray, Meclisi 4’e katladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...