06 Haziran 2019 21:00

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, ABD Başkanı Trump ile görüştü

Fransa'da Macron ile görüşen ABD Başkanı Donald Trump, İran'ı hedef almaya devam etti: Başkan olduğumda İran terörist bir ülkeydi ve halen öyle.

Fotoğraf: Beyaz Saray

Paylaş

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Normandiya Çıkarması'nın 75. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen törene katılan ABD Başkanı Donald Trump ile görüştü. 

Fransa'da Caen Valiliğinde bir araya gelen ikili görüşmeden önce basına ortak açıklama yaptı. Macron, ABD ile Afrika, Orta Doğu ve uluslararası konularda iş birliğinin önemini dile getirdi.

Fransa'dan önce ziyaret ettiği İngiltere'deki temaslarına değinen Trump, "İngiltere Kraliçesi olağanüstü bir kadın. İngiltere ile olağanüstü ilişkilerimiz var. İngiltere'deki gelişmelerden haberimiz var. Brexit dolayısıyla ülkenin nereye gittiğini bilmiyorum ama sonucun iyi olacağını düşünüyorum" dedi.

TRUMP: İRAN TERÖRİST BİR ÜLKEYDİ, HALEN ÖYLE

Trump, İran'ın nükleer silaha sahip olmasını istemediğini vurgulayarak, "Başkan olduğumda İran terörist bir ülkeydi ve halen öyle" ifadelerini kullandı. Trump, bu konuda Fransa ile aynı görüşü paylaştıklarını kaydetti. Trump, İran'ın kendisiyle görüşmek istediğini ve görüşmeye hazır olduğunu söyledi. (DIŞ HABERLER)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Adana'da römork devrildi: 2'i ağır 5 Suriyeli tarım işçisi yaralandı

SONRAKİ HABER

Yargıtay'ın bozma kararı verdiği Cumhuriyet davası bugün görülecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa