06 Haziran 2019 18:42

Gevaş Kaymakamlığı GezginFest Van etkinliğini iptal etti

Bu yıl 20-23 Haziran tarihlerinde Van-Gevaş'ta yapılması planlanan GezginfestVan etkinliği kaymakamlık tarafından engelleniyor.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen GezginfestVan etkinliğinin bu yıl 20-23 Haziran tarihlerinde Van-Gevaş'ta yapılması planlanıyor. Ancak festivale sayılı günler kala Gevaş Kaymakamlığı resmi sitesinden festivali iptal ettiğini açıkladı. Kaymakamlık açıklamasında organizatör firmanın izin talebinde bulunmadığını öne sürerek “huzur ve güven ortamı içerisinde bir etkinlik geçirmeleri için gerekli teknik şartlar sağlanamadığı" gerekçesiyle festivale izin verilmediğini söyledi.

"AHLAK HAREKETİ" BİLDİRİ DAĞITMIŞTI

Geçtiğimiz yıl festival öncesi "Ahlak Hareketi" tarafından da festivale katılımı engellemeye yönelik bildiri dağıtılmıştı

MOHSEN NAMJO KONSERİ İPTAL EDİLMİŞTİ

Ayrıca aynı hareket tarafından Mohsen Namjo'nun bir şarkısının yanlış çevirilmesi nedeniyle dini inançlara hakaret ettiği gerekçe gösterilerek tepki verilmişti. Bu yılda yine Ahlak Hareketi şehrin çeşitli yerlerine astığı bilboardlarla festivale katılımı engellemeye yönelik afişler astı. Festival organizasyonundan henüz konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı. (HABER MERKEZİ)

                                   

ÖNCEKİ HABER

31 Mart öncesi "Kürdistan yok",  23 Haziran öncesi "Kürdistan var"

SONRAKİ HABER

Parasını alamayan işçi inşaatın çatısına çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa