06 Haziran 2019 14:33

"THY Basın Müşavirinin eşi yürümesin diye uçağın park yeri değişti"

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün’ün eşi yürümesin diye uçakların pasaport kontrolüne yakın yere park edilmesi talimatı verdiği iddia edildi.

Atatürk Havalimanı | Fotoğraf: DHA

Paylaş

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün'ün eşiyle birlikte Atatürk Havalimanından yapacağı seyahat için uçakların pasaport kontrolüne yakın bir noktaya park edilmesi talimatı verdirdiği iddia edildi.

Airport Haber Genel Yayın Yönetmeni Ali Kıdık dünkü sosyal medya paylaşımında “THY Basın Müşaviri Yahya Üstün ve eşinin seyahatleri için kokpit, kabin ve tüm ekiplerin nasıl teyakkuza geçirildiğinin, olağanüstü hal ilan edildiğinin, basın Müşaviri ile eşinin yürümemesi için uçakların pasaportlara yakın yere park edilmesi için verilen talimatın belgesi yarın” diye duyurmuştu. 

Airport Haber Genel Yayın Yönetmeni Ali Kıdık'ın bugün paylaştığı maillere göre Yahya Üstün, 2017 yılında eşi ile birlikte Atatürk Havalimanı'ndan Londra'ya yapacağı seyahat için uçakların pasaport kontrolüne yakın olan 215, 216 ya da 217 numaralı kapılardan birine park edilmesini istedi. Kıdık, talimata ilişkin verileri "THY Basın Müşaviri Yahya Üstün eşi yürümesin diye uçakların pasaport kontrolüne yakın yere park edilmesi talimatını işte böyle veriyor" şeklinde paylaştı.

Kıdık’ın uçakların pasaport kontrolüne yakın kapılardan birine park edilmesi talimatının THY Basın Müşavirliği Büro Şefi tarafından verildiği görülüyor. Ayrıca Kıdık'ın paylaşımında, THY'nin uçuş işleri yetkililerine 'business' yolcu ikramı, uçakların temizliği, bagaj takibi ve uçak içi eğlendirici ürünler gibi konularda dikkat edilmesi talimatı verildiği de görüldü.

Üstün, son günlerde 40 kayyım şirketindeki yönetim kurulu üyeliği göreviyle gündeme gelmişti. (HABER MERKEZİ)

 

ÖNCEKİ HABER

Fransa’da sınıf ve kitle sendikası olarak CGT tartışıldı

SONRAKİ HABER

Erdoğan, 15 Temmuz'un 3. yıl dönümü töreninde konuşuyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa