01 Haziran 2019 00:09

Samatya'da Ermeni kadına maskeli kişiler saldırdı

Saldırganların "Bu başlangıç" diyerek bıçakla yaraladığı kadının evine daha önce nefret söylemi içeren kağıtlar yapıştırılıp haç çizildiği öğrenildi.

Fotoğraf: Google Maps

Paylaş

İstanbul'da Ermeni ve Rumların yoğun olarak yaşadığı mahallelerden Samatya'da Ermenistanlı bir kadın maskeli iki kişinin saldırısına uğradı.

Agos'ta yer alan habere göre, kadını bıçakla yaralayan saldırganların "Bu başlangıç" diyerek olay yerinden kaçtıkları belirtildi.

Olay 31 Mayıs Cuma günü sabah saatlerinde gerçekleşti. Edinilen bilgilere göre Ermenistanlı Arpine T.,  eşi Sarkis T.'nin evden çıkmasından kısa bir süre sonra zilin çalması üzerine kapıyı açtı.  Kimliği belirsiz iki kişi Arpine T.'yi  bıçakla yaraladı. Maskeli şahısların kaçarken “Bu başlangıç” dedikleri öğrenildi.

Arpine T.'nin yardımına çığlıklarını duyan komşuları yetişti. İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan kadının hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Bu arada çiftin Samatya'daki evinin iki ay öncesinde işaretlendiği belirtildi. Gelişmelere dair Agos'a bilgi veren Türkiye Ermeni Patrikliği'nden Başrahip Zakeos Ohanyan, evin duvarına nefret söylemi içeren yazıların bulunduğu kağıtlar yapıştırıldığını ve haç çizildiğini ifade etti.  Ohanyan, polisin olay hakkında soruşturma başlattığını söyledi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

İzmir'de öğrencileri taşıyan midibüs kaza yaptı, 15'i öğrenci 17 kişi yaralandı

SONRAKİ HABER

Hindistan'daki selde ölü sayısı 136'ya çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa