31 Mayıs 2019 21:22

Diyarbakır'da tartıştığı öğretmenleri gözaltına aldıran savcı merkeze atandı

Diyarbakır Çermik'te halı sahada tartıştığı 14 öğretmeni gözaltına aldıran Cumhuriyet Savcısı, HSK kararnamesi ile Diyarbakır merkezde görevlendirildi.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Diyarbakır Çermik'te tartıştığı 14 öğretmeni gözaltına aldıran savcı, yayımlanan HSK kararnamesiyle Diyarbakır merkezde görevlendirildi.

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde, şubat ayında halı sahada tartıştığı 14 öğretmeni gözaltına aldıran savcı, Hakim ve Savcılar Kurulu kararnamesiyle Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığına atandı.

Mezopotamya Ajansının haberine göre, Hakim ve Savcılar Kurulu (HSK) 1’inci Dairesinin adli ve idari yargı 2019 yılı ana kararnamesiyle 3 bin 722 hakim ve savcının görev yeri değişti. Diyarbakır ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 20 ilin başsavcısı değiştirilirken Van, Diyarbakır, Kayseri ve Trabzon bölge adliye mahkemeleri faaliyete geçirildi. Görev yeri değişen savcılardan biri de Çermik’te halı saha maçında öğretmenleri gözaltına aldıran savcı oldu. Savcı kararnameyle birlikte artık Diyarbakır’da görev yapacak. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Zonguldak'ta kaçak kömür ocağındaki göçük sonucu ölen işçi toprağa verildi

SONRAKİ HABER

88 bin kapasiteli 137 yeni cezaevi geliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa