30 Mayıs 2019 22:50

Ankaralı kadınlar Nevin Yıldırım için adalet istedi

Ankara Kadın Platformu, Nevin Yıldırım'a verilen müebbet hapis cezasını protesto etti.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Ankara Kadın Platformu, kendisine sistematik şiddet uygulayan Nurettin Gider'i öldürmekten müebbet hapis alan Nevin Yıldırım'ın cezasının Yargıtay tarafından onanmasını, yaptığı basın açıklaması ile protesto etti.

Sakarya Caddesinde yapılan açıklamayı, platform adına Sena Badem okudu. Badem, kadına yönelik suçlarda faillerin birçok indirim aldığını, buna karşılık Nevin Yıldırım'ın ise yalnızca yaşamını savunmak istediği için 7 yıldır cezaevinde bulunduğunu söyledi.

AKP'nin kadın düşmanı politikalarının, kadına yönelik suçların artmasına yol açtığını dile getiren Badem, "Adaleti saraydan dağıtıyoruz diyenlerin adaleti, hayatını savunan Nevin'e müebbet, kadın avukatlara etek boyu sorgulaması olarak dönmektedir. Bu adaletsizliğin karşısında kadın dayanışmasını büyütmek, yaşamlarımızı ne pahasına olursa olsun savunmaya devam etmek olduğunu biliyor ve Nevin, Name, Yasemin, Aylın, Çilem, Havva için adalet istiyoruz" diye konuştu.

Badem, erkek egemen düzene karşı hayatın her alanında direnmeye ve yaşamlarını savunmaya devam edeceklerini ifade etti. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Sedanur cinayeti davasında sanıklar hakim karşısına çıktı

SONRAKİ HABER

Yavuz Sultan Selim köprüsü girişinde otobüs kazası: Yaralılar var

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa