30 Mayıs 2019 21:43

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile İdlib’i görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Suriye ve İdlib gündemini görüştü.

Fotoğraf: Kayhan Özer/Cumhurbaşkanlığı/DHA

Paylaş

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le telefonda görüştü. Görüşmede İdlib'deki operasyonun ele alındığı belirtildi.

Erdoğan ile Putin görüşmede, Suriye rejiminin İdlib’in güneyinde yaptığı operasyonda daha fazla can kaybının önüne geçmek ve sınırlara yönelik artan göç riskinin ele alındığı belirtildi.

İdlib’de bir an önce ateşkesin sağlanması ve akabinde siyasi çözüm sürecine yeniden odaklanmak gerektiğini belirten Erdoğan, ikili ilişkilerin olumlu gündemle ilerlediğini savunarak, G20 Zirvesi marjında Japonya’da Sayın Putin’le yapacakları görüşmede çalışmaların sonuçlarını değerlendirebileceklerini iletti.

ERDOĞAN DÜN TRUMP İLE GÖRÜŞTÜ

Erdoğan dün de ABD Başkanı Donald Trump ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirmişti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan görüşmeye dair yaptığı açıklamada “Görüşmede ikili ve bölgesel meseleler ele alınmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız, ulusal güvenliğimizin gereği olarak Rusya Federasyonu'ndan tedarik edilmesi planlanan S-400 savunma sistemi konusunda ortak bir çalışma grubu kurulması teklifini yinelemişlerdir” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gezi direnişinde yaşamını yitirenler Bartın'da anıldı

SONRAKİ HABER

Konya'da 4.5 büyüklüğünde deprem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...