30 Mayıs 2019 21:08

Eğitim Sen İzmir 2 Nolu Şube, Alp Kuyumcu’ya yönelik saldırıları kınadı

Eğitim Sen İzmir 2 Nolu Şube, sosyal medya üzerinden Aliağa Temsilcisi Alp Kuyumcu’ya yönelik gerçekleştirilen saldırılara kınayan bir basın açıklaması yaptı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Eğitim Sen İzmir 2 Nolu Şube, Aliağa Temsilcisi Alp Kuyumcu’ya yönelik sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen saldırılara dair basın açıklaması yaptı.

Eğitim Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Hasan Ali Kılıç, Aliağa Temsilcisi Alp Kuyumcu'ya dönük sosyal medya platformlarında yapılan saldırılara dair bir basın açıklaması düzenledi. Aliağa Temsilciliğinde Şube Yönetim Kurulu ile birlikte gerçekleştirilen açıklamada Başkan Hasan Ali Kılıç “Eğitim emekçilerinin yüz yılı aşkın bir süredir sürdürdüğü onurlu mücadelenin günümüzdeki tek temsilcisi olan Eğitim Sen, kurulduğu ilk günden bu yana iktidarların ve yandaşlarının hedefi olmuştur. Bugüne kadar laik bilimsel  parasız ve anadilinde eğitim mücadelesinde her zaman ön saflarda olan sendikamıza ve yöneticilerimize yönelik çok sayıda hukuksuz girişim yaşandığı bilinmektedir. Bu durumun son örneği Aliağa’da yaşanmıştır. Sendikamız Aliağa temsilcisi olan Alp Kuyumcu arkadaşımız, arkasında kimlerin olduğu belli olan çeşitli sosyal medya hesaplarından iftira, yalan, hakaret ve karalama içeren ifadelerle açık açık hedef gösterilmektedir. Kendileri dışındaki herkesi ‘terörist’, ‘hain’ suçlaması ile sindirmeye çalışan, her türlü hakareti yaparak sosyal medya hesapları üzerinden hedef gösterenler açıkça suç işlemektedir. Siyasal iktidara ve kimi çevrelere çeşitli hesapları için yaranma çabası içinde olanlar bizim onurlu mücadelemizi ve arkadaşlarımızı hedef göstererek bu hesaplarını gerçekleştirmelerine müsaade etmeyeceğiz. Kirli hesapları ve rantları için iktidarın arkasına sığınarak sendikamızın onurlu mücadelesini hedef almaları kabul edilemez.” dedi. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Tutuklu Avukat Barkın Timtik, yakınlarına haber verilmeden ameliyat edildi

SONRAKİ HABER

Finlandiya'da kadın sünneti riski, iltica nedeni sayılacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa