30 Mayıs 2019 17:31

Denizli Merkezefendi Belediyesi ile Tüm Bel-Sen arasında toplusözleşme imzalandı

Denizli Merkezefendi Belediyesi ile Tüm Bel-Sen arasında imzalanan toplusözleşmeye göre çalışanlar maaşa ek 1000 tl ve bayramlarda 500 tl ikramiye alacak.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Denizli Merkezefendi Belediyesi ile yetkili sendika Tüm Bel-Sen arasında toplu sözleşme imzalandı. Tüm Bel-Sen üyesi memurlar maaşına ek 1000 TL, bayramlarda da 500 TL ikramiye alacak.

30 Mayıs’ta Merkezefendi Belediyesi Meclis salonunda imza töreni düzenlendi. İmza töreninde konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde de kadınların dönüşümlü olarak izinli olacağını açıklayarak “Bazı memurlar 7’sinde bazıları 8’inde dönüşümlü olarak izinli olacaktır. İyi niyetimizle emekçilerin yanındayız. Bu ücreti belirlerken şartları zorlayarak kabul ettik. Denizli genelinde de en yüksek taban Merkezefendi Belediyesi’nde imzalandı. . Sosyal demokrat belediyecilikte de örnek olmamız gerekiyordu. Bu taban ücret umarım diğer belediyelere de örnek olur” dedi.

Tüm Bel-Sen adına konuşan Mehmet Sarıca, “Bize düşen işimizi en iyi şekilde yapıp emeğimizin karşılığını en iyi şekilde almaktır. Başkanımıza da teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Merkezefendi Belediyesi’nde önceki dönem 460 TL olan sosyal denge tazminatı iki kattan fazla artarak 1000 TL oldu. AKP’li Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Bem-Bir-Sen arasında geçtiğimiz Salı günü  imzalanan sözleşmede ise geçen yıl imzalanan 450 TL’lik sosyal denge tazminatı sıfır zamla aynen kabul edildi. (Denizli/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Şık'tan Sağlık Bakanlığına soru: Riskleri bertaraf etmek için önlem aldınız mı?

SONRAKİ HABER

Şebnem Korur Fincancı'nın yargılandığı dava 17 Mart 2020'ye ertelendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa