30 Mayıs 2019 15:12

Mülteciler: Yunanistan polisi bizi 2 gün aç bıraktı, copla darbetti

Yunanistan'a geçen 3 mülteci, Yunanistan polisinin işkencesine maruz kaldığını iddia etti. Mülteciler, "2 gün aç bırakılıp, şok cihazı, cop ve plastik mermi kullanılarak darbedildik" dedi.

Yunanistan’a geçen 3 mülteci Yunanistan polisi tarafından darbedildiklerini iddia etti

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Yunanistan’a geçen 18 yaşındaki Mısırlı Hasan Mahmut, 26 yaşındaki Ahmet Samir ve 35 yaşındaki Iraklı İbrahim Hıdır, Yunanistan polisinin, kendilerini 2 gün aç bıraktığını; şok cihazı, cop ve plastik mermi kullanarak, darbedip, Meriç Nehri kenarına bıraktığını iddia etti. İstanbul’dan anlaştıkları organizatöre para vererek, Edirne’de Meriç Nehri üzerinden Yunanistan’a geçen Mısır uyruklu Hasan Mahmut ve Ahmet Samir ile Irak uyruklu Ahmet Samir, Selanik’e gitmek için Dimetoka’da otogara gitti. 

“ELEKTRİK VEREREK İŞKENCE YAPTILAR”

Burada Yunanistan polisine yakalanan mülteciler, iddiaya göre, 2 gün aç bırakılıp, şok cihazı, cop ve plastik mermi kullanılarak, darbedildikten sonra Meriç Nehri kenarına getirildi. Burada da plastik mermiyle vurulan göçmenler, zorla Türkiye’ye gönderildiklerini iddia etti. Yaşadıklarını anlatan Iraklı İbrahim Hıdır, “Bizi yakaladıklarında konuşma fırsatı vermeden vurmaya başladılar. Daha sonra bize elektrik vererek, işkence yaptılar. Ayaklarımıza plastik mermi sıktılar. Ellerimize ters kelepçe yaparak, bizi dövdüler” diye konuştu. Mısırlı Hasan Mahmut ise Yunanistan polisinin kendilerini ıssız yere götürüp, işkence yaptığını dile getirerek, “Issız bir yere götürdüler. Kamp yeri değildi. Kıyafetlerimizi üzerimizden aldılar. Üzerimizdeki tüm kıyafetleri çıkarıp, elektrik copla bizi dövdüler” dedi. (Edirne/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Hamaney: ABD ile müzakere olmayacak

SONRAKİ HABER

Türkiye'de toprağa gömülü 1 milyondan fazla mayın tehlike saçıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa