30 Mayıs 2019 13:46

İkitelli-Ataköy metro inşaatında çalışan işçilerin ücretleri 2 aydır ödenmiyor

İstanbul İkitelli-Ataköy metro hattı inşaatında 2 aydır ücretleri ödenmeyen işçiler bayramda memleketlerine gidemiyor.

İkitelli-Ataköy metro hattı inşaatında çalışan işçiler (sağda)

İkitelli-Ataköy metro hattı panoları (solda)

Fotoğraf: İnşaat işçileri

Paylaş

Vedat YALVAÇ
İstanbul

İstanbul İkitelli-Ataköy Metro hattında çalışan işçilerin 2 aydır ücretleri ödenmiyor.

Ücretleri ödenmediği için bayrama gidemediklerini anlatan işçiler, “Cebimizde 5 kuruş harçlık yok. Bugün biletleri kestik, cebimizde para olmadığı için ne otogara bile gidemiyoruz” dedi.

Aga Enerji’nin yüklenici firma olduğu H. Ahmet Yesevi İstasyonu şantiyesinde çalışan 60 işçi, Bağcılar’da bulunan 15 Temmuz mahallesinde metro inşaatında çalışıyor.

Ana firma Bayburt Group’a bağlı “On G İnşaat” taşeron firması adına çalıştıklarını anlatan işçiler “İnşaatta demircilik yapıyoruz.  Tuttukları bir pansiyonda kalıyoruz. Ne yemekhanesi yemekhane, ne yatakhanesi yatakhane. 2 ay boyunca 1 lira dahi vermediler. Bayrama gideceğiz, cebimizde 5 kuruş harçlık yok. Bugün biletleri kestik, cebimizde para olmadığı için otogara bile gidemiyoruz” diyerek yaşadıklarını anlattı.

Taşeron firmanın kendilerine “On G İnşaat” kendilerine “Ana firma Bayburt Group bize para ödemediği için biz de size para ödeyemiyoruz” dediğini aktaran işçiler, “Adamla kavga bile ettik. Çıkardı hesabını gösterdi bize” diye konuştu.

Ücretlerini alamadıkları için çalışmalarını durduklarını ifade eden işçiler, ücretlerinin bir an önce ödenmesini talep ediyor.

 

 

ÖNCEKİ HABER

Kasımpaşa'da İbrahim Üzülmez dönemi 4 saat sürdü

SONRAKİ HABER

AB Komisyonunun yeni başkanı Ursula von der Leyen oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa