30 Mayıs 2019 11:40

Kendisine şiddet uygulayan erkeği öldüren kadın: Bıçağı ölmemek için elime aldım

Şiddete maruz bırakılan ve son tartışmada kendisini boğmak isteyen erkeği öldüren N.S'nin davası görüldü. Dava ertelendi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Birlikte yaşadığı erkek şiddet uygulayınca kendisini korumak için onu bıçaklayan N.S., “Bıçağı öldürmek için değil, ölmemek için aldım” dedi.

Antalya Kepez’de geçen yıl 4 Haziran’da Cengiz Aydın isimli erkek, tartışma bahanesiyle birlikte yaşadığı N.S'ye saldırdı. Bunun üzerine N.S, eline bıçak alıp, kendisini yatak odasına kilitledi ve polisi aradı. Ancak Cengiz Aydın, odanın kapısını kırarak, içeri girdi ve N.S'yi boğmaya çalıştı. N.S. de elindeki bıçak ile Aydın'ı yaraladı. Ardından da 112 Acil'i aradı. Ambulansla hastaneye kaldırılan Aydın hayatını kaybetti. Gözaltına alınan N.S. tutuklandı.

Antalya 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya devam edildi. Tutuklu sanık N.S. ile ölen Cengiz Aydın'ın yakınları ve taraf avukatlarının katıldığı duruşmada, olay yerine giden polis memuru A.O.'nun, Elazığ 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nce talimatla alınan ifadesi okundu.

Polis memurunun ifadesinde, “Sanık, ‘kurtarın, yardım edin’ diye bağırıyordu. Bıçakla ölenin karnına tek bir darbe vurduğunu, tampon yaptığını söyledi. Ancak tampon bulunmuyordu. Zaten maktül yatakta yüzüstü yatar vaziyetteydi” ifadelerini kullandı. Bu sırada söz alan sanık ise “Ben aynı zamanda tampon yapıp, kapıyı açamazdım” dedi.

N.S ise olayda kullandığı meyve bıçağını öldürmek için değil, ölmemek için aldığını söyledi. Çocuklarının mağdur olduğunu belirterek, tahliyesini istedi. Avukatı Serap Ertuğrul da “Bizce meşru müdafa hükümleri oluşmuştur. Ayrıca savcının esas hakkındaki mütalaasına savunma yapmak için süre talep ediyoruz” diye konuştu.

Cumhuriyet savcısının, sanığa ‘neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama suçu’ndan 12 yıla kadar hapis cezası verilmesini talep ettiği duruşma karar için ertelendi. (Antalya/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Ekşi Sözlük'teki Şule Çet başlığına katil zanlısının talebiyle erişim engeli

SONRAKİ HABER

2019 YKS sonuçları açıklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa