Fazıl Say için aydınlardan destek etkinliği

Fazıl Say için aydınlardan destek etkinliği

18 Ekim’de Çağlayan Adliyesi’nde yargılanacak olan Fazıl Say’a  destek olmak için, Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nin çağrısıyla, aydın ve sanatçıların destekçisi olduğu bir dayanışma etkinliği düzenleniyor. 16 Ekimde saat 20.00’de başlayacak olan ‘Sesimiz Seninledir’ etkinliği i&

18 Ekim’de Çağlayan Adliyesi’nde yargılanacak olan Fazıl Say’a  destek olmak için, Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nin çağrısıyla, aydın ve sanatçıların destekçisi olduğu bir dayanışma etkinliği düzenleniyor. 16 Ekimde saat 20.00’de başlayacak olan ‘Sesimiz Seninledir’ etkinliği için müzik, tiyatro, sinema, edebiyat, pantomim, dans, karikatür gibi çeşitli sanat disiplininden sanatçıların bir araya geliyor. Destek etkinliği Ferhan Şensoy’un katkılarıyla Beyoğlu’ndaki Ses Tiyatrosu’nda gerçekleşecek.
‘Sesimiz Seninledir’ çağrısına ve etkinliğine destek verenler arasında, Güvenç Dağüstün, Gülsin Onay, Tarık Akan, Rutkay Aziz, Burhan Şeşen, Gökhan Şeşen, Bekir Küçükay, Sarper Özsan, Genco Erkal, Tülay Günal, Gülsen Tuncer, Levent Ülgen, Tilbe Saran, Derya Türkan, Dilek Türkan, Erdal Erzincan, Gülsin Onay, Emin İgüs ve Eylem Pelit, Hülya Tunçağ, Murat Beşer, Cahit Berkay, Nejat Yavaşoğulları, Ufuk Karakoç, Neşet Ruacan, Sibel Köse, Müge Hendekli, Orhan Aydın, Metin Coşkun, Mehmet Güleryüz, Yüksel Aymaz, Nâzım Kumpanya ve Sanatçılar Girişimi yer alıyor.
Etkinlikte ayrıca “Sesimiz Seninledir” çağrısıyla bir araya gelen Nâzım Kumpanya ve Opera Bölümü öğrencilerinden oluşturulan koro, Nâzım Kumpanya’nın piyanisti ve bestecisi Yiğit Özatalay’ın, Nâzım Hikmet’in şiirinden bestelediği “Yürümek” ve “Memleket İsterim” adlı eserlerini Fazıl Say için seslendirecek. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net