27 Mayıs 2019 21:21
Son Güncellenme Tarihi: 28 Mayıs 2019 16:05

Ayakkabı ve kıyafetleri bulunan Ecrin'i arama çalışmaları yeniden başladı

Samsun'da kaybolan 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz'ı arama çalışmaları yeniden başlatıldı. Ecrin'e ait olduğu belirtilen ayakkabı ve kıyafetler ile alanda bazı kemikler bulunmuştu.

Fotoğraf: AA

Paylaş

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde kaybolduktan 21 gün sonra (27 Mayıs) ayakkabı ve kıyafetleri bulunan 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz'ı yeniden arama çalışması başlatıldı. Olay yerinde bulunan kafatası ve kemikler, Ecrin'e ait olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Bu arada aynı bölgenin daha önce tarandığı, kemik parçalarının sonradan o alana bırakıldığı üzerinde durulduğu bildirildi.

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz'ın kaybolduğu bölgeye yaklaşık bir kilometre uzaklıkta ormanlık arazideki dere yatağında, dün küçük çocuğa ait olduğu düşünülen ayakkabı ile ceset parçaları bulunmuştu. 

Alancık Mahallesi'ndeki evlerinin önünde oynarken 7 Mayıs'ta öğle saatlerinde kaybolan 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz'ı aile üyeleri ile mahalle sakinleri aramış, sonuç alınamayınca olay jandarmaya bildirilmişti. Jandarma, AFAD ekipleri ve yurttaşların katılımıyla aranmış ancak bir ize ulaşılamamıştı.

KIYAFET, AYAKKABI VE KEMİKLER BULUNMUŞTU

Jandarma, AFAD ve UMKE ekipleri geçen hafta arama çalışmaları sonlandırmıştı. Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri 27 Mayıs'ta Ecrin'in kaybolduğu bölgeye bir kilometre uzaklıktaki ormanlık arazideki dere yatağında ayakkabı ile kıyafet buldu. Orman muhafaza memurlarının ihbarı üzerine bölgeye jandarma ekipleri sevk edildi.

Ecrin’in ailesi de bulunan ayakkabı ve kıyafetlerin kızlarına ait olduğunu teşhis etti. Olay yerinde yapılan aramalarda kafatası ve dağınık halde kemikler bulundu. Savcının olay yerinde yaptığı inceleme sonrası kemikler toplandı. Kemikler, Ecrin’e ait olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

KEMİKLERİN SONRADAN BIRAKILDIĞI İHTİMALİ 

Kemikler ile Ecrin'e ait ayakkabı ve kıyafetleri bulduğu bölgede, yeniden arama çalışması başlatıldı. Bölgeye gelen AFAD ve Jandarma ekipleri, savcı nezaretinde dere yatağında arama çalışması yürütüyor. 

Kemiklerin bulunduğu, Ecrin ailesinin evine 6 kilometre mesafedeki alanın daha önce ekiplerce tarandığı ortaya çıktı. Ecrin'e ait olduğu değerlendirilen kemiklerin sonradan o bölgeye bırakıldığının tahmin edildiği bildirildi.

ÜVEY AMCA TAKİBE ALINDI

Vezirköprü Cumhuriyet Savcılığı’nın 'kişiyi hürriyetinden alıkoyma ve kasten adam öldürme' suçlarına ilişkin olarak başlattığı soruşturma da genişletildi. Savcılık ile polis ve jandarma ekipleri, soruşturmada aile içi ilişkileri incelemeye aldı.

Ecrin'in annesi Sevcan Kurnaz'ın, 16 yaşındayken kaçarak kendisinden 20 yaş büyük Cengiz Kurnaz ile evlendiği ortaya çıkmıştı. Ecrin 4 aylıkken Cengiz Kurnaz kalp krizinden yaşamını yitirince Sevcan Kurnaz'ın, 7,5 ay önce de ilk eşinin kız kardeşinin oğlu olan Deniz Kurnaz ile evlendiği ifade edildi. Sevcan Kurnaz'ın bu evlilikten de 6,5 aylık hamile olduğu bildirildi.

Ecrin'in üvey amcası Özkan Kurnaz'ın ikilinin ilişkilerini önceden bildiği ve durumu kalp krizinden ölen ilk eşi Cengiz Kurnaz'a söylediği belirlenmişti. Ecrin kaybolmadan önce son olarak üvey amcası Özkan Kurnaz'a bırakılmıştı. Savcılık, şüphelerin üzerinde yoğunlaştığı Özkan Kurnaz'ın cep telefon kayıtlarını geriye dönük incelemeye aldı. Kurnaz'ın olay gününe ilişkin çelişkili ifadeleri de incelemeye alındı.

Soruşturma kapsamında Ecrin'in dedesi Nuri ile babaannesi Hacer Kurnaz'ın da kan örnekleri alındı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Vietnam'da 1,7 milyon domuz itlaf edildi

SONRAKİ HABER

Beyaz Saray'dan Türkiye açıklaması: S-400 nedeniyle F-35 imkansız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa