12 Ekim 2012 10:44

Rize’de hemşireye saldırı

Rize’nin Kalkandere ilçesinde hasta yakınları 112 Acil Servis görevlisi hemşireyi tartakladı. Hemşire şikâyetçi olurken, SES ve İl Sağlık Müdürü saldırıyı kınadı.Dün akşam saat 20.00 sıralarında Kalkandere ilçesi 112 Acil Servisinde görev yapan L.Ç adlı hamile hemşire bir hasta yakını tarafından sal

Rize’de hemşireye saldırı
Paylaş
Gençağa Karafazlı

Rize’nin Kalkandere ilçesinde hasta yakınları 112 Acil Servis görevlisi hemşireyi tartakladı. Hemşire şikâyetçi olurken, SES ve İl Sağlık Müdürü saldırıyı kınadı.

Dün akşam saat 20.00 sıralarında Kalkandere ilçesi 112 Acil Servisinde görev yapan L.Ç adlı hamile hemşire bir hasta yakını tarafından saldırıya uğradı.

Hemşireye yönelik saldırıyı kınayan Rize İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, “Bir hastanın Rize’ye götürülmesi gerekiyordu. Böyle durumlarda görevli nöbetçi doktorumuz bu ağır hastaya eşlik eder. Bu esnada başka vatandaşlar geldi nöbetçi hemşiremize doktoru sordular. Hemşire arkadaşımız ise hastanın durumunun zaten acil olmadığını, doktorun da birazdan geleceğini söylemesi üzerine bu vatandaşlarımız hemşireye hakaret etmeye başlamışlar, üzerine yürümüşler. Hemşire arkadaşımız emniyete şikâyetçi oldu. Biz de konuyu Sağlık Bakanlığına rapor halinde bildirdik” dedi. Tepe, sağlık çalışanlarına yapılan her türlü şiddeti kınadıklarını belirtti.

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Rize Şube Başkanı Deniz Çelebi de yaptığı açıklamada, “Bu saldırıyı tüm sağlık çalışanlarına yapılmış sayarak nefretle kınıyor, bir daha böyle olaylarla karşılaşmamak için yetkilileri çok geç olmadan her türlü tedbiri almaya ve adli mercileri de olayın faillerinin cezasız kalmaması için harekete geçmeye çağırıyoruz” dedi. (Rize/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Zam isteyen işçiler işten atıldı

SONRAKİ HABER

Ölümlerin ardı arkası kesilmiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...