BDP eski milletvekili hakkında tutuklama kararı

BDP eski milletvekili hakkında tutuklama kararı

Şırnak'ta yaptığı bir konuşma nedeniyle hakkında 5 yıla kadar hapis istemi ile dava açılan BDP Şırnak eski Milletvekili Sevahir Bayındır hakkında tutuklama kararı çıkarıldı.Şırnak'ta yaptığı bir konuşma nedeniyle hakkında "Örgüt propagandası yapmak" iddiasıyla dava açılan BDP Şırnak eski Milletvekili Sevahir Ba


Şırnak'ta yaptığı bir konuşma nedeniyle hakkında "Örgüt propagandası yapmak" iddiasıyla dava açılan BDP Şırnak eski Milletvekili Sevahir Bayındır'ın yargılanmasına Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Bayındır ve avukatının katılmadığı duruşmada, iddia makamı Bayındır hakkında yakalama kararı çıkarılmasını talep etti.

İddia makamının talebinin ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, Bayındır'ın savunmasının alınmamış olmasından dolayı hakkında yakalama emri çıkarılmasına, savunmasının bizzat Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından alınmasına karar verdi. Mahkeme heyeti, ayrıca Bayındır'ın mahkemenin görev alanı dışında yakalanması durumunda ise yol tutuklaması yapılmak suretiyle en kısa zamanda hazır edilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi. (Diyarbakır/DİHA)

www.evrensel.net