23 Mayıs 2019 14:20
Son Güncellenme Tarihi: 23 Mayıs 2019 18:54

Yargıtay Emrah Serbes'e verilen hapis cezasını onadı

Yazar Emrah Serbes'e verilen 13 yıl 4 aylık ceza onandı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Yargıtay, trafik kazası sonucu üç kişinin ölümüne neden olan Yazar Emrah Serbes'e verilen 13 yıl 4 aylık hapis cezasını onadı.

AA'nın verdiği bilgiye göre, trafik kazasında aynı aileden üç kişinin ölümü nedeniyle yargılanan Yazar Emrah Serbes’e verilen ceza Yargıtay tarafından da onandı. 22 Eylül 2017 tarihinde meydana gelen kazayla ilgili hazırlanan bilirkişi raporunda Emrah Serbes’in asli ve tam kusurlu olduğu belirtilmişti. 13 yıl 4 ay hapis verilen yazarın cezası İstinaf Mahkemesi tarafından onaylanmasının ardından Yargıtay tarafından da onanmış oldu.

NE OLMUŞTU?

İzmir-Aydın Otoyolu'nda önünde seyreden otomobile çarparak aynı aileden 3 kişinin ölümüne neden olan Emrah Serbes, İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığı davada 13 yıl 4 ay, kazadan sonra 34 NT 5005 plakalı otomobili kendisinin kullandığını söyleyen Kenan Doğru ise 1 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 14. Ceza Dairesi, tarafların itirazlarını reddederek kararı hukuka uygun bulmuştu. Temyiz üzerine ise dosya Yargıtay 12. Ceza Dairesine gelmişti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır'daki anneler: Bir an önce adım atıp tecridi kırsınlar

SONRAKİ HABER

14 Baro, Kanal İstanbul projesi ÇED olumlu kararına iptal davası açtı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...