22 Mayıs 2019 14:29

Gezi’nin yıl dönümü öncesi Taksim Dayanışmasından “Gezi konseri”

Taksim Dayanışması, 2013 yılının Mayıs-Haziran aylarında gerçekleşen Gezi direnişinin yaklaşan 6. yıl dönümünü bir dizi etkinlikle karşılıyor.

Görsel: Taksim Dayanışması

Paylaş

Taksim Dayanışması, Gezi direnişinin 6. yıl dönümü öncesi "Gezi konseri"ne hazırlanıyor.

Her yıl, direnişin zirve anı olarak kaydedilen 31 Mayıs günü yapılan yürüyüş ve basın açıklamasının yanı sıra bu yıl, 25 Mayıs Cumartesi günü Beşiktaş Abbasağa Parkı'nda tüm gün sürecek atölyeler ve konserler olacak.

Etkinliklerde, çocuklar için atölyeler yapılacak, kent ve çevre örgütleri kendileri için ayrılan standlarda tanıtımlarını yapacak. Kurulan büyük sahnede sanatçılar yer alacak.

Moğollar grubundan Taner Öngür, Haluk Önol ve ikiliye vokaliyle eşlik edecek Serap Yağız, Teneke Trampet, Velvele Band, Gezi ve direniş şarkılarından bir seçme yapacak olan Müzik Yazarı Murat Meriç ve kolaj video çalışmalarıyla tanınan 2/5BZ Serhat Köksal, Gezi'den sonra yarattığı Gezilla isimli karakteriyle sahnede olacak.

Sunuculuğunu, oyuncu Şebnem Sönmez'in yapacağı gecede müziğin yanı sıra çeşitli yazar, oyuncu, milletvekilleri ve siyasetçiler de selamlama konuşmaları yapacak.

Gezi direnişinde çocuklarını kaybeden ailelerin de katılacağı etkinlikte 24-25 Haziran tarihinde Silivri’de görülecek olan Gezi davasına yönelik bilgilendirme ve çağrılar yapılacak. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Davutoğlu: Ülke meselelerinde kanaatlerimi ifade etmeye devam edeceğim

SONRAKİ HABER

Barış İnce'den AA'nın haberine yanıt: Ülkeyi terk etmedim, ilk uçakla dönüyorum

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa