20 Mayıs 2019 16:41

Devlet Tiyatrolarında “Nöbetçi Tiyatro” günleri başlıyor

Nöbetçi Tiyatro uygulaması 2018-2019 tiyatro sezonunda da devam edecek. Devlet Tiyatrolarının oyunları, 30 Haziran’a kadar devam edecek.

Devlet Tiyatroları logosu | Arkaplan fotoğrafı: Pixabay

Paylaş

Devlet Tiyatroları (DT) tarafından ilki geçen sezon gerçekleştirilen “Nöbetçi Tiyatro” uygulaması 2018-2019 tiyatro sezonunda yeniden başlayacak. Projeyle, Devlet Tiyatroları haziran ayının sonuna kadar sanatseverlerle buluşmaya devam edecek. Sanatsal faaliyetlerden yazın da yararlanılması için hayata geçirilen proje kapsamında tiyatroseverler, Devlet Tiyatrolarının oyunlarını 30 Haziran’a kadar seyredebilecek.

Tiyatroseverler Nöbetçi Tiyatro sayesinde bu sene Antalya, Trabzon, İzmir ve Bursa Devlet Tiyatrosunun kapalı gişe oyunlarını izleme fırsatı yakalayacak. Antalya DT tarafından sahnelenen “Dördüncü Ay” ve “Godot’yu Beklerken’i Beklerken”, Trabzon DT tarafından sahnelenen “Ben Ödüyorum”, İzmir DT tarafından sahnelenen “Kaşıkçılar” ve Bursa DT tarafından sahnelenen “Akide Şekeri” proje kapsamında perde açacak oyunlardan bazıları.

Nöbetçi Tiyatro uygulamasının bitimiyle birlikte kapanacak olan perdeler, 2019-2020 tiyatro sezonunun ağustos ayında başlayacak prova çalışmalarıyla birlikte yeniden açılacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Uçan Süpürge başlıyor: Beş kıtadan kadın festivalleri gelecek

SONRAKİ HABER

"Sadiye Eser ve Sadık Topaloğlu’nun gazeteciliğine tanığız"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa