20 Mayıs 2019 10:00

Büyükçekmece'de fişleme iddiası: "Kim nereli" diye soruyorlar

Polis olduğunu söyleyen kişilerin muhtarları telefonla arayarak, bölgedeki kanaat önderlerini ve demografik yapıyı sordukları iddia edildi.

Fotoğraf: Alper Korkmaz/DHA

Paylaş

AKP'nin 31 Mart'ta yapılan seçimi CHP Adayı Ekrem İmamoğlu'nun kazanmasının ardından seçimi iptal etmek için başta "seçmen kaydırıldığı" iddiası olmak üzere hedef haline getirdiği Büyükçekmece ilçesinde polislerin ev ev seçmen araştırması yapmasının ardından bu kez muhtarları tedirgin eden bir olay yaşandı. Polis olduğunu söyleyen kişilerin muhtarları telefonla arayarak, bölgedeki kanaat önderlerini ve demografik yapıyı sorduğu belirtiliyor.

Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın haberine göre, Büyükçekmece'de muhtarlar, telefonla arayan kişilerin kendilerine mahallede hangi memleketten insanlar yaşadığını ve kanaat önderlerinin kim olduğuna dair sorular sorduğunu söyledi. Bu kişilerin bazı mahalle muhtarlarını arayarak, "Sizin mahallenizde ağırlıklı olarak hangi memleketten insanlar yaşıyor, sizin mahallenizde herkesin kanaat önderi olarak kabul ettiği, sözü dinlenen kimler var, bunları öğrenebilir miyiz?" diye sorular sorduğu öğrenildi.

Bir mahalle muhtarı, "Bize bu soruları neden sorduklarına dair bir açıklama yapmıyorlar. Bir çalışma için diyorlar, ama tabii ki kendisinin emniyetten olup olmadığı da belli değil. Telefonda 'polis memuru bilmem kim' diyor. Tabii ki biz de hiçbir bilgi vermiyoruz kendisine. Sadece telefonla arıyorlar. Bu sadece bana da değil, diğer muhtar arkadaşlarıma da yapıldı" diye konuştu.

KAYMAKAMLIK YALANLADI

Büyükçekmece Kaymakamlığı yaptığı açıklama ile bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Kaymakamlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Bazı basın yayın organlarında 'Büyükçekmece'de polis olduğunu söyleyen kişiler muhtarlara kim nereli diye soruyor' şeklinde yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Courage is contagious too

SONRAKİ HABER

HDP Milletvekili Remziye Tosun: Tüm haklar tehlike altında

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa