18 Mayıs 2019 21:14

Gazetecilerden çağrı: Meslektaşlarımızın ekipmanlarını geri verin

Gazeteciler sosyal medyada kampanya başlatarak gözaltına alınan Zeynep Kuray ve İrfan Tuncçelik’in ekipmanlarına el konulmasına tepki gösterdi.

Fotoğraf, Gazeteci Zeynep Kuray'ın Facebook hesabından alınmıştır

Paylaş

Haber takibi sırasında gözaltına alınan ve ekipmanlarına el konulan gazeteciler Zeynep Kuray ve İrfan Tuncçelik için sosyal medyada kampanya başlatılarak ekipmanların iade edilmesi istendi. Kuray ve Tuncçelik'e ait haber ekipmanlarına geçtiğimiz günlerde savcılık tarafından el konulmuştu. Sosyal medyada bir araya gelen gazeteciler “Meslektaşlarımızın haber ekipmanlarını verin. Gazetecilik suç değildir!” diyerek meslektaşlarının haber ekipmanlarının kendilerine iade edilmesi çağrısında bulundu.

'GAZETECİLİK ENGELLENEMEZ...'

Gazeteciler, sosyal medyada 'Gazetecilik suç değildir, gazetecilik engellenemez' diyerek Kuray ve Tuncçelik'e ait haber ekipmanlarının iade edilmesini istedi. Kuray ve Tuncçelik'le birlikte sahada haber izleyen gazeteciler, “Açlık grevi eylemlerini takip ettikleri sırada gözaltına alınan ve haber ekipmanlarına el konulan gazeteciler Zeynep Kuray ve İrfan Tuncçelik'in haber ekipmanlarını geri verin. Gazetecilik suç değildir” dedi.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde açlık grevindeki çocuklarının durumuna dikkat çekmek için eylem yapan anneleri takip ettikleri sırada gazeteciler gözaltına alındı. Gazeteci Zeynep Kuray, Sirkeci'de gözaltına alınırken, İrfan Tuncçelik ise Bakırköy Cezaevi önünde gözaltına alınmıştı. İki gün süren gözaltı sonucunda serbest bırakılan iki gazetecinin haber ekipmanlarına savcılık kararıyla el konuldu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

DSP'de öne çıkan bazı isimler İmamoğlu'ya desteğini açıkladı

SONRAKİ HABER

Fransa'da sarı yelekliler gösterilerin 27. haftasında sokaklarda

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...